Mluvčí princezny Kate se vyjádřila ke spekulacím ohledně posunu zdravotního stavu

Fotografie: Depositphotos

Všichni už by chtěli mít princeznu Kate zase zpátky. Poslední zprávy z paláce naznačují, že by se mohla cítit lépe. Na veřejnosti ji však hned tak očekávat nemůžeme.

Minulý týden byla zveřejněna více než 60stránková zpráva nadace, kterou v loňském roce založila princezna Kate. Lidé přijali s nadšením, že nemocná Kate se vrhla do jejího prostudování. Je to jasný signál, že se Kate cítí lépe. Její mluvčí však nadšení krotí. Kate se nevrátí dříve, než dostane povolení od lékařů.

Projekt podporuje děti do pěti let

Jak už jsme na Světě Kreativity psali, princezna Kate trpí kvůli léčbě rakoviny „brutálními“ vedlejšími účinky, které zahrnují především velkou únavu a nevolnost. Nikdo tak nečeká, že by se mohla věnovat nějakým povinnostem. Přesto se teď ukazuje, že se princezna i přes svůj zdravotní stav snaží věnovat projektu, jejž sama loni založila.

Její nadace Business Taskforce for Early Childhood nyní vypracovala 60stránkovou zprávu shrnující úspěchy, jichž se podařilo za zhruba rok její činnosti dosáhnout. Nadace se podle DailyMail soustřeďuje na zahrnutí raného dětství do podniků, místních komunit i širší společnosti. Praktická podpora pro rodiče malých dětí je podle nadace zásadní pro předcházení spoustě sociálních, zdravotních a duševních problémů v pozdějším životě.

Toto rozhodnutí prince Williama bude mít negativní dopad na celou královskou rodinu

Mluvčí však příznivce Kate krotí

Do nadace se tak připojují i velké firmy. Cílem je zajistit zdroje, flexibilitu a lepší přístup ke kvalitnímu, dostupnému a spolehlivému vzdělávání a péči v raném dětství. Zpráva nadace, kterou si prostudovala i Kate, počítá s tím, že by tato orientace na děti v předškolním věku mohla v budoucnu přinést Británii až 45 miliard liber ročně. Všichni tak byli nadšení, když slyšeli, že Kate se i při léčbě věnuje věcem, jimž by nemusela. Viděli to jako signál, že se Kate cítí lépe a mohla by se již brzy vrátit zpět na veřejnost.

Fotografie: Depositphotos

Mluvčí princezny však podle TN jejich nadšení krotí. „Nemělo by to být vnímáno jako návrat princezny z Walesu do práce,“ uvedla. Kate má za sebou již minimálně dva měsíce léčby, ale vrátí se až v okamžiku, kdy jí to povolí lékaři. Preventivní chemoterapie se zpravidla předepisuje na 3–6 měsíců. Mnoho lidí tak doufá, že už v létě princeznu Kate uvidí alespoň při její cestě do prázdninového sídla na hradě Balmoral.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*