Cibule je skvělým pomocníkem při řadě zdravotních problémů

Cibule je nejenom nezbytnou přísadou do jídla. Jedná se také o zcela unikátní potravinu, která pomáhá lidskému zdraví. Proto je na místě, abyste ji doma měli. Podívejte se s námi, jak a k čemu ji můžete použít. Až to zjistíte, budete litovat, že jste někdy vůbec užívali klasické prášky.

Obsahuje zajímavé látky

Na první pohled vypadá cibule celkem obyčejně, ale realita je taková, že je velmi bohatá na celou řadu různých látek. Jedná se třeba o síru, jedná se také o draslík, ale zapomínat nelze také na železo, nebo různé vitamíny. A také na antioxidanty, které jsou skvělým pomocníkem ve chvíli, kdy chcete eliminovat například problémy s volnými radikály, nebo dokonce i rakovinným bujením.

Pomáhá při celé řadě obtíží

Obyčejná cibule je skvělým pomocníkem při celé řadě zdravotních obtíží. Pokud se podíváme na jejich výčet, tak v první řadě dokáže působit preventivně, jelikož posiluje imunitu. Dále dokáže také zmírnit nevolnost, zapomínat nelze ani na pomoc při cukrovce, nebo na prospěšné vlastnosti související s léčbou různých respiračních onemocnění.

Též se doporučuje její užívání v případě, že trpíte problémy se srdcem, nebo i v případě, že potřebujete snížit cholesterol. I toto cibule dokáže. Používat se může též na zmírnění artritidy a samozřejmě nelze opomenout ani její sílu při řešení nachlazení, ale i při řešení problémů s kašlem. A jak ji nejlépe využít? Podívejte se na několik možností.

Stačí nakrájet a sníst

Užití cibule je velmi jednoduché, jelikož ji stačí konzumovat v syrovém stavu. Pokud vám to připadá vzhledem k její chuti celkem drastické, tak ji oloupejte, nakrájejte na kolečka a ta proložte trochou třtinového cukru. Takto nechte asi hodinu odpočívat a potom užívejte ideálně dvakrát denně. Místo cukru se dá využít například také med.

Použijte jako mast

Cibule se nutně nemusí jenom užívat vnitřně, jelikož ji můžete využít klidně také jako mast. I tady je to celkem jednoduché. Základem je nastrouhat ji najemno. Potom ji smícháte s kokosovým olejem a máte mast, kterou lze jednoduše natírat na hrudník. Účinné látky se do těla dostanou skrz kůži, stejně jako budete moci mnoho prospěšných látek i vdechovat.

Uvařte si čaj

Existuje také cibulový čaj, který patří mezi možnosti, jak může být cibule využita. Postup není nijak složitý. Jde vlastně o odvar z cibule, který pro lepší chuť doplníte například cukrem, medem, nebo také citronovou šťávou. Tento čaj stačí pravidelně pít a i tímto způsobem do sebe dostanete důležité látky, které obsahuje právě cibule.

Přikládejte ji na postižená místa

Tato metoda se hodí hlavně, když máte poškozenou kůži, třeba kvůli bodnutí hmyzem. Pokud místo otéká a rudne, plně postačí ukrojit si kolečko cibule a to na místo přiložit. A po chvíli ho vyměňte za čerstvé. Uvidíte, že během pár minut se zmírní příznaky podráždění a místo začne pomalu ale jistě regenerovat.

Fotografie: Pixabay, Freepik