Muž si až příliš pozdě uvědomil, jaký poklad měl ve své tchyni. S obětavou matkou své manželky si dlouhá léta nerozuměl

Fotografie: Unsplash

Manželství není vztah, v němž jde jen o dva lidi. Týká se totiž dvou celých rodin a je potřeba spolu dobře vycházet. Někdy je to těžší, než se může zdát.

I vztahy, které se týkají pouze vaší rodiny, mohou být náročné. A co teprve když se dostanete do pro vás úplně cizí rodiny a musíte se snažit, abyste do ní zapadli. Někdy je to velice riskantní a ne vždy to dopadne dobře. Někdy je totiž opravdu obtížné vyjít se svou tchyní, zdá se vám nesnesitelná a protivná. Jenže nakonec se může stát, že se kvůli nějaké situaci vaše tchyně stane vaším dobrým přítelem. Stejně to má muž z dnešního příběhu.

Ze začátku to mezi mužem a tchyní byla katastrofa

Když se Scott poprvé uviděl se svou tchyní, ihned věděl, že tohle nebude dobré. A taky že nebylo. Scott a jeho manželka se po nějaké době vzali a vztahy mezi ním a tchyní byly pořád na bodě mrazu. Když ale uběhlo sedm let od jejich sňatku, stalo se něco, co obrátilo jejich životy vzhůru nohama. Scottově manželce totiž byla diagnostikována leukémie v pouhých 30 letech. A od té doby Scott viděl, že ta strašná tchyně nebude tak zlá, jak si myslel.

Fotografie: Unsplash

Tchyně ho naučila vidět věci realisticky

Scott si postupem času uvědomuje, že mu tato tragédie hodně dala. Tchyně ho naučila, jak důležité je vidět věci tak, jak opravdu jsou, a ne tak, jaké bychom chtěli, aby byly.  Když se s ní poprvé setkal, měl velké potíže porozumět jejímu tvrdému a přísnému chování. Nebyl na to zvyklý. Vypadala totiž jako velitel, ale Scott věděl, že je důležité začít se s ní bavit, už kvůli lásce jeho života.

Jeho žena dostala pouze 10% šance na přežití

Scott si uvědomil, že po sedmi letech manželství vůbec nevěděl, jaká jeho tchyně doopravdy je. Když jeho žena dostala leukémii, lékaři jí dávali pouze 10% šanci na přežití. V tu dobu udělala tchyně radikální krok, i když věděla, že se to Scottovi nebude líbit. I s manželem se přestěhovali do domu jejich dcery, aby o ni mohla pečovat.

Fotografie: Unsplash

Bohužel ji potkal podobný osud jako její dceru

Celé dva roky obstarávala nákupy, vařila každé jídlo, prala prádlo a uklízela v celém domě. Zatímco tohle všechno dělala, lékaři objevili rakovinu také u ní. I tak ale pokračovala ve své práci a při tom docházela na chemoterapie. Od té doby, co onemocněla, jí vypadaly všechny vlasy a bylo jí opravdu zle. Ona ale i tak odmítala přestat pečovat o svoji dceru, i když by péči potřebovala ona sama. Takhle vypadá superhrdina a Scott až pozdě poznal to, jaký poklad ve své tchyni měl.

Zdroj: UberAlles

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]