Snacha překvapila svou tchyni dárkem k narozeninám. Ta ovšem její nadšení nesdílela a svou reakcí ji urazila

Fotografie: Depositphotos

Alla Vasilievna nedávno oslavila své narozeniny. Většinou jezdívá do zahraničí za svojí rodinou, ale tentokrát to chtěla udělat trošku jinak.

Alla Vasilievna dokázala ve svém životě vychovat dvě děti, dostat se na manažerskou pozici a šťastně žít 30 let v manželství. Má byt ve městě, ale dává přednost bydlení mimo město ve svém velkém dvoupatrovém domě. Rodinný rozpočet jí i jejímu manželovi stačí na jakýkoliv rozmar, nedávno dokonce dokončili rekonstrukci domu s pomocí profesionálního designéra.

Na narozeniny pozvala celou rodinu

Vždy, když má ona nebo její manžel narozeniny, jezdívají do zahraničí ke svým dětem. Ale tentokrát žena rozhodla, že se všichni sejdou u nich doma. Přišli její přátelé, její syn s manželkou a dcerou a také její nejmladší dcera s manželem. Nedávno dokončili rekonstrukci domu, takže to byla další příležitost k tomu, aby se všichni setkali. Alla předem varovala všechny, aby jí k narozeninám nic nedávali.

Fotografie: Depositphotos

Stejně všichni přišli s obálkami a květinami. Allina nejmladší dcera se vdala před dvěma lety. Zajímá ji jen práce a děti ještě rozhodně neplánuje. Starší syn se oženil před 5 lety, avšak se snachou Alla moc dobrý vztah nemá. Když si brala jejího syna, počítala s tím, že jim Alla s manželem finančně pomohou. Požádala je, aby jim koupili rodinný dům, ale Alla odmítla. Proč by měla dávat své těžce vydělané peníze dvěma dospělým?

Nějakou dobu se nebavili

V tu dobu ale byla její snacha těhotná a řekla, že když jim nepomůže, nikdy neuvidí svou vnučku. Ona ale nebyla nějak moc naštvaná. Nějakou dobu se Alla se snachou a synem vůbec nebavili. Avšak když se holčička narodila, začala snacha posílat fotky dítěte. Zřejmě usoudila, že není dobré hádat se s bohatou tchyní. Takže se začali navštěvovat a Alla s manželem malé vždy kupovali drahé dárky.

Fotografie: Pexels

Když ale došlo na hlídání, Alla vždy odmítla. K narozeninám od své snachy dostala portrét své vnučky. Snacha ihned začala plánovat, kam by se tak tento obraz hodil. Alla pouze poděkovala za dárek a všichni šli ke stolu. Když ji po dvou týdnech syn se snachou navštívili, zajímalo je, kde má pověšený obraz od nich. Alla upřímně odpověděla, že zaplatila velké peníze za to, aby měla dům podle svého, a že si na stěnu žádný obraz dávat nebude.

Necítí se provinile

Alla to nemyslela nějak zle, ale její snacha se neuvěřitelně urazila a odešla pryč. Ale proč by měla Alla dávat nějaký velký obraz na zeď? Jen proto, aby se nehádala se svým synem a snachou? Necítí se provinile za to, co snaše řekla. Každému totiž říkala, ať jí žádný dárek nekupují, protože ne každým dárkem se člověk zkrátka zavděčí. Je to její domov a chce si v něm dělat jen to, co sama uzná za vhodné.

Zdroj: Takprosto

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]