Matka poslala děti na prázdniny ke tchyni. Pohled, který se rodičům naskytl, když je přijeli vyzvednout, nikdy nevymažou z paměti

Fotografie: Depositphotos

Tchán je podle všech známých typický „podpantoflák“, který je uvázaný na pomyslném řetězu. Jejich prostřední syn se s manželkou rozvedl, protože tchyni se snacha nezamlouvala, a tak jim neustále dělala problémy. Mladší syn se bojí své matce cokoliv vytknout, sedí a tiše všemu přihlíží. Klářin manžel Ondřej je nejstarší a je vojákem z povolání. V 18 letech vstoupil do armády a odešel z domu. Opustil tak svou matku, která mu to měla dlouho za zlé.

Normální vztah s tchyní

Klára měla za to, že má se svou tchyní zcela běžný vztah. Vždy snadno našly společnou řeč – bylo to asi tím, že žijí odděleně, nesdílí jeden dům, na rozdíl od prostředního syna, který u svých rodičů žil i se svou manželkou. Tchán s tchyní žijí na venkově a Klára se svým mužem ve městě asi 250 km daleko. Vídají se málo, a nemají tedy mnoho prostoru pro nějaké větší spory.

Fotografie: Depositphotos

Tchyně má jednu hroznou vlastnost, a to tu, že je až příliš chamtivá a pro korunu by si nechala vrtat koleno. Nakupuje výhradně produkty v akci, jenom aby za potraviny utratila co nejméně peněz, což by samo o sobě nebylo tak zvláštní, ale ona to zkrátka přehání. Klára s Ondřejem mají dvě děti, které každé léto jezdí ke Klářiným rodičům na prázdniny. V loňském roce ale přišla změna – Ondřej navrhl, aby děti strávily nějakou část léta u jeho matky – a tím to všechno začalo.

Poslali děti k babičce

Manželé tedy vzali obě své děti, které se na prázdniny těšily, a ničeho se neobávali. Vždyť přece budou u babičky, kde jim nehrozí nic špatného. A nakonec, která babička nemiluje svá vnoučata? Každý den si spolu telefonovali a vše se zdálo být v tom nejlepším pořádku. Klářiny počáteční obavy tedy rychle pominuly.

Svá vnoučata zanedbávala

Klára šla obléct svou šestiletou dcerku, když ji ale převlékala spodní prádlo, všimla si, jak je hrozně opruzená. Syn později přiznal, že jim babička dovolila umýt se pouze v letní venkovní sprše (a voda tam není vždy teplá). Nepustila je do koupelny, protože doma tekla normální horká voda. Babička jim říkala, aby se pudrovaly, že je to lepší než nějaké mýdlo.

Fotografie: Depositphotos

Klářin syn má zase velmi rád mléko, Klára tchyni poprosila, aby mu ho koupila, nechala jí na něj i nějaké peníze. Babička však přání své snachy ignorovala a sdělila jí, že přece nebude kupovat mléko, které ostatní členové rodiny nepijí. Chlapec by to podle babičky stejně celé nevypil a byla by to zbytečná škoda. Ondřej byl z počínání své matky rovněž zděšen a shodli se, že k ní víckrát děti na delší dobu nepustí.

Zdroj: Poshepky

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]