Jak originálně zabalit dárek? Zkuste skleněnou dózu namísto dárkového koše

Dárkové koše jsou poměrně oblíbenou pomůckou. Jenže pokud jste již někomu 2x dali úžasný dárkový koš, chtělo by to letos vyzkoušet asi něco jiného. Změna vždy přijde vhod a určitě mile překvapí a potěší. Přinášíme vám tipy na originální dárky.

Velká skleněná dóza

Balení drobných dárkových předmětů do zavařovacích sklenic už není ničím novým. Jenže jde spíš o dárek domácího typu, který se ne vždy musí hodit. Je rozdíl balit dárek pro kamarádku, sestřenici, tchýni, kolegyni či šéfa v práci.

Pokud však namísto zavařovací sklenice použijete velkou skleněnou dózu (2 až 3 litry), vypadá nejen luxusně, více se do ní vejde, ale darovaný nevyužije pouze její obsah, ale i samotnou dózu. Originální design zaručuje luxusní podání baleného dárku, ale i jeho stabilitu a trvanlivost. Sklo je zdravější volbou pro skladování potravin než plast a vypadá mnohem lépe.

Na co vše lze skleněnou dózu použít?

Možná jste již také propadli kouzlu skleněných dóz, proto se u vás doma několik kusů nachází. Pokud ještě ne, možná nadešel ten správný čas. Skleněné dózy lze použít na skladování suchého chleba (na strouhanku), mouku, cukr, ale i prášek na praní, sůl do koupele, kamínky či mušličky (jako dekorace), na dětské bonbóny, sušenky a další potřeby, včetně bižuterie. Dózy mohou být různých velikostí a tloušťky skla. Sklo může být hladké, čiré ale i zdobené.

Co do dózy vložit?

Co vše do dózy umístíte, záleží pouze na vás. Momentálními trendy barvami (barvami podzimu) jsou oranžová, zelená, červená, hnědá. Můžete vybrat tedy potraviny v obalech těchto barev a naaranžovat je do dózy. Nemusí jít pouze o potraviny. Zvolit můžete klidně i kosmetiku anebo potravinové vitamínové doplňky.

  • Dóza plná sušenek
  • Dóza s vitamíny
  • Kosmetická dóza
  • Oblíbené konzervy v dóze
  • Víno, čokoláda, oříšky
  • Káva, ruční kávový mlýnek, sušenky
  • Relaxační potřeby – masážní váleček, žínka, pěna do koupele, olej
  • Různé druhy čajů

Obrázky: onegoodthingbyjillee.com