Potěšte své nejbližší dary, které vyrobíte se svými dětmi. 3 tipy, které potěší!

Dárky, které lze vyrobit s dětmi, jsou ty ze všech nejkrásnější, protože jsou dělané ručně a především s láskou. Potěšit jimi můžete kohokoli z rodiny – ať už babičku, tatínka, strejdu nebo sourozence, ale tyto dárky jsou vhodné i pro chvíle, kdy chcete nějakou maličkostí potěšit například učitelku ve školce či ve škole.

Jak je známo, dětská fantazie sice nezná mezí, ovšem i tak je potřeba jejich kreativitě tu a tam trochu napomoci – a to tak, že se do výroby dárečků s dětmi zapojíte. V dnešním článku vám představíme hned 3 dárky, které lze vyrobit s dětmi, k jejichž výrobě nepotřebujete složité pomůcky a zabavíte se nejen vy, ale i vaše děti.

Tip první: Zástěra pro nadšeného kuchtíka

Chcete s vaší ratolestí potěšit nadšeného kuchtíka, který veškerý volný čas tráví v kuchyni u plotny, kde vymýšlí chutné pokrmy a dobroty? Pak je náš první tip pro vás jako stvořený! Kupte klasickou bílou zástěru, barvy určené na textil a pusťte se s dětmi do tvoření. Na čistou bílou plochu můžete namalovat prakticky cokoli, na co si vaše či dětská fantazie vzpomene.

Tip druhý: Roztomilé housenky z ponožek

Máte-li doma staré chlupaté ponožky, které se nevyužitě válí v šuplíku a nikdo je nenosí, pak je využijte jako jeden z možných dárků, které můžete s dětmi vyrobit. I v tomto případě bude tvoření dárečku hotová hračka! Bohatě si vystačíte se starou ponožkou, vatou, provázkem, knoflíky, jehlou a nití. Ponožku s dětmi vycpěte vatou a poté ji na několika místech svažte provázkem. Ve finále na hlavičku přišijte knoflíčky a máte hotovo!

Tip třetí: Malované květináče pro slibného pěstitele

Našli jste ve sklepě nebo na půdě nevyužité hliněné květináče? Mezi dárky, které lze vyrobit s dětmi, patří i ručně zdobené květináče, které dotyčnému zaručeně udělají radost. Na květináče můžete buď malovat klasickými temperkami nebo si můžete koupit kousíčky mozaiky a společně s dětmi je různě polepit. Vytvářet můžete jak konkrétní obrázky, tak i abstrakce plné fantazie.

Obrázek: FreeDigitalPhotos

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]