Exkluzivní fotografie jediných devaterčat na světě: Lékaři si při porodu mysleli, že mají halucinace

Fotografie: MultipleParent / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Přestože prvních 19 měsíců svého života strávila v nemocnici, zdá se, že se devaterčata nadále vyvíjejí zdravě a jejich rodiče mají plné ruce práce.

Devaterčata se zapsala do Guinessovy knihy rekordů jako jedinečný příklad přírodního zázraku a medicínského úspěchu. Stala se prvním zaznamenaným případem devaterčat na světě. Tato neuvěřitelná událost přitáhla pozornost celého světa a ukázala, jak daleko dospěla moderní medicína v péči o předčasně narozené děti. Po prvních náročných měsících strávených v nemocnici se všech devět dětí vyvíjí zdravě a roste do krásy.

Jejich příběh je nejen oslavou života a rodinné soudržnosti

Podle webu Parenting se vzácná devaterčata se jmény Kadidia, Fatouma, Hawa, Adama, Oumou, Mohammed VI, Oumar, Elhadji a Bah narodila v Maroku 5. května 2021 a to císařským řezem.  Jsou jedinými devaterčaty na světě a na svět přišla ve 30. týdnu těhotenství. Jejich porodní váha se pohybovala od 500 g do 1 kg. Matkou pěti dívek a čtyř chlapců je 25letá žena z Mali.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Happynaija (@happynaija)

Kvůli vysokému riziku jejího jedinečného těhotenství byla před porodem letecky transportována do nemocnice v Maroku. Prvních 19 měsíců strávily děti v nemocnici, kde byly pod dohledem odborníků. Díky intenzivní péči a moderní medicíně se děti vyvinuly natolik, že mohly být propuštěny domů. Tato radostná zpráva byla následně sdílena i na jejich Instagramu.

Jediní svého druhu, přesto finančně v koncích

Rodiče devaterčat přiznávají, že péče o takovou skupinu dětí je náročná jak fyzicky, tak finančně. Každodenní život zahrnuje pečlivé plánování a organizaci, aby zajistili, že každé dítě dostane potřebnou péči a pozornost. Kromě běžných výdajů na potraviny, oblečení a hygienické potřeby čelí rodina také nákladům na zdravotní péči, která je u předčasně narozených dětí obzvláště důležitá.

Po 42 letech přišli na rodinné tajemství, které jim změnilo zbytek života. Narození syna narušil podvod

Rodina věří, že jejich děti budou mít šťastné a zdravé dětství. Zároveň doufají, že jejich příběh inspiruje ostatní a zvýší povědomí o výzvách a potřebách rodin s vícečetnými porody. Nejedná se ale o jediný vzácný porod, o kterém jsme čtenáře deníku SvětKreativity informovali. Nedávno jsme psali o vzácných jednovaječných trojčatech, které jejich maminka předčasně porodila.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*