Lékaři řekli rodičům, že jejich dcera brzy zemře, ona se ale nevzdala a bojovala

Fotografie: Freepik

Kai Abby Furco byla v roce 2011 diagnostikována leukémie a lékaři dávali čtyřletému dítěti velmi malou šanci na přežití. Zázrak se ovšem může stát kdykoli a kdekoli. Rodiče dívky byli pochopitelně v šoku, když jim lékaři řekli, že jejich malá dcerka zemře. V šoku by zaručeně byl každý rodič a jen málo z nás si dokáže představit, jak těžké to pro ně muselo být.

Rodiče této malé hrdinky říkají, že nejdůležitější je neztrácet naději. Někdy může dojít ke zvratu a vše nakonec může být v pořádku, i když nevíte proč. A důvod nakonec není tak důležitý, když se tím zachrání život vašeho dítěte. Co byste dělali vy, kdybyste se dostali do stejné situace? Dokázali byste zachovat klid a držet se naděje až do konce?

Fotografie: Freepik

Rodina se nevzdala

Zprávy byly sice zdrcující, ale rodiče se ani tehdy nevzdali. Během následujících šesti let se rodina snažila, aby Abby poskytla nejlepší možný život a péči, zatímco dívka bojovala s touto hroznou nemocí. Abby prošla obtížným obdobím transplantace kostní dřeně, intenzivními chemoterapiemi, radiační terapií a dalšími procedurami.

V roce 2013 došlo ke zlomu v léčbě a dívka se mohla znovu vrátit k běžnému životu. Abby dokončila léčbu a následující rok byla schopná dělat vše, jako ostatní děti.

Chodila do školy, hrála fotbal a přidala se také ke skautům. Ale rakovina se znovu vrátila a tentokrát mnohem horší než dříve. „Prostě jsme si toho všimli. Každý sebemenší pohyb bolel a přestala mluvit,“ řekla matka.

Další léčba

V únoru 2015 musela Abby znovu podstoupit transplantaci kostní dřeně. Operace nebyla úspěšná a její tělo brzy začalo odmítat novou kostní dřeň. O měsíc později byla funkce ledvin narušena a desetiletá dívka byla poté přijata na jednotku intenzivní péče a připojena k dialýze.

Fotografie: Freepik

Rodiče byli v nemocnici dnem i nocí a začali se připravovat na nejhorší. Už dokonce plánovali pohřeb. Měli vybranou rakev a hudbu, když se stal zázrak.

Lékaři neměli vysvětlení, proč se Abby náhle zlepšila. Neexistovalo žádné lékařské vysvětlení, co se stalo. „Když jsme začali ukončovat léčbu a omezovat léky, začalo se to zlepšovat,“ řekl lékař Abby, Jacob Wessler. Nyní je Abby ve fázi remise – recese. Bere léky dvakrát denně. Její budoucnost je stále nejistá, ale její rodiče získali novou naději, že se jejich dítě dožije dospělosti.