Lékaři řekli rodičům, že jejich dcera brzy zemře, ona se ale nevzdala a bojovala

Fotografie: Freepik

Kai Abby Furco byla v roce 2011 diagnostikována leukémie a lékaři dávali čtyřletému dítěti velmi malou šanci na přežití. Zázrak se ovšem může stát kdykoli a kdekoli. Rodiče dívky byli pochopitelně v šoku, když jim lékaři řekli, že jejich malá dcerka zemře. V šoku by zaručeně byl každý rodič a jen málo z nás si dokáže představit, jak těžké to pro ně muselo být.

Rodiče této malé hrdinky říkají, že nejdůležitější je neztrácet naději. Někdy může dojít ke zvratu a vše nakonec může být v pořádku, i když nevíte proč. A důvod nakonec není tak důležitý, když se tím zachrání život vašeho dítěte. Co byste dělali vy, kdybyste se dostali do stejné situace? Dokázali byste zachovat klid a držet se naděje až do konce?

Fotografie: Freepik

Rodina se nevzdala

Zprávy byly sice zdrcující, ale rodiče se ani tehdy nevzdali. Během následujících šesti let se rodina snažila, aby Abby poskytla nejlepší možný život a péči, zatímco dívka bojovala s touto hroznou nemocí. Abby prošla obtížným obdobím transplantace kostní dřeně, intenzivními chemoterapiemi, radiační terapií a dalšími procedurami.

V roce 2013 došlo ke zlomu v léčbě a dívka se mohla znovu vrátit k běžnému životu. Abby dokončila léčbu a následující rok byla schopná dělat vše, jako ostatní děti.

Chodila do školy, hrála fotbal a přidala se také ke skautům. Ale rakovina se znovu vrátila a tentokrát mnohem horší než dříve. „Prostě jsme si toho všimli. Každý sebemenší pohyb bolel a přestala mluvit,“ řekla matka.

Další léčba

V únoru 2015 musela Abby znovu podstoupit transplantaci kostní dřeně. Operace nebyla úspěšná a její tělo brzy začalo odmítat novou kostní dřeň. O měsíc později byla funkce ledvin narušena a desetiletá dívka byla poté přijata na jednotku intenzivní péče a připojena k dialýze.

Fotografie: Freepik

Rodiče byli v nemocnici dnem i nocí a začali se připravovat na nejhorší. Už dokonce plánovali pohřeb. Měli vybranou rakev a hudbu, když se stal zázrak.

Lékaři neměli vysvětlení, proč se Abby náhle zlepšila. Neexistovalo žádné lékařské vysvětlení, co se stalo. „Když jsme začali ukončovat léčbu a omezovat léky, začalo se to zlepšovat,“ řekl lékař Abby, Jacob Wessler. Nyní je Abby ve fázi remise – recese. Bere léky dvakrát denně. Její budoucnost je stále nejistá, ale její rodiče získali novou naději, že se jejich dítě dožije dospělosti.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]