Obyčejné papírové tašky z hnědého papíru jako úžasný balicí papír na dárky

Balení dárků pro někoho představuje utrpení, pro jiného možnost, jak nechat vyniknout svou kreativitu. Věřte, že i z obyčejného hnědého papíru, který se využívá hodně na papírové tašky, zvlášť, když igelitky pomalu mizí, lze vytvořit originální dárkový balicí papír.

Moc krásně vypadá dárek zabalený jen obyčejným způsobem: do hnědého papíru, který na dárku drží pomocí jutového provázku. Líbit se bude zvláště těm, kteří dávají přednost rustikálnímu vzhledu a razí heslo: v jednoduchosti spočívá krása.

Nicméně v takovém případě moc kreativity nepotřebujete. Chcete-li však dát průchod vaší fantazii a zručnosti, můžete takový dárek ještě dál zkrášlit a ozdobit. Balení dárků do papíru, který pochází z těchto papírových tašek je navíc i ekologické a praktické. Recyklovat tyto tašky tímto způsobem, pokud je i vy doma máte, je skvělý způsob. Navíc si tím i ušetříte peníze za klasický balicí papír s vánočním motivem. A originálně/netradičně zabalený dárek je ještě víc poutavější. Přinášíme vám trochu inspirace.

Co vše na zdobení použít?

Pohledejte doma různé ozdoby, které by šlo použít. Ať už jde o korálky, knoflíky, barevné pentle, papírové ozdobné podšálky, jutový provázek nebo krajku, stránku z novin, ze které můžete vyrobit dekoraci (stačí stránku poskládat do harmoniky nebo z ní vyrobit růži), větvičky, drobné vánoční ozdoby, šišky, zbytky látek nebo i háčkované ozdoby, sušené ovoce, tyčinku skořice, kousky jiného ozdobného papíru, ubrousky a další. Je toho opravdu spousta, co můžete použít.

Případně stačí, když na papír namalujte ručně nějaké ozdoby. A pokud vám malování zrovna moc nejde, hezky vypadají i obyčejné puntíky, hvězdičky, stromečky, proužky nebo jen čárečky.

Někdy je potřeba tašku nastříhat a použít z ní jen papír. Ovšem ozdobit lze i přímo tuto obyčejnou papírovou tašku a dárek umístit do ní. I zde je stále velký prostor pro kreativní tvoření a možnost upgradovat obyčejnou papírovou tašku na úchvatnou dárkovou. Obdarovaný tak bude mít hned dvojitou radost. Z dárku i originální tašky, kterou vyrobíte.

Tento typ balení dárků či zdobení tašky nemusíte použít pouze k příležitosti Vánoc, ale i kdykoliv během roku. Jen změníte styl zdobení.

Obrázky: aprettyfix, stylemotivation, pinterest