15 čerstvých maminek popsalo setkání s mladým doktorem zcela totožně. Nyní o něm mluví celá země

Fotografie: Depositphotos

Mladší doktor se rozhodl, že začne dávat všem rodícím matkám malé překvapení pro jejich děti. Oslavuje tím radostné pocity z přivedení života na svět.  

Většina doktorů v nemocnicích si často odbude svou práci a poté jde domů, aby si užili svůj osobní život. To však není případ třiatřicetiletého Erika Bostroma, který je praktickým a rodinným lékařem v Riverwood Healthcare Center v Aitkinu v Minnesotě. Ačkoliv není porodníkem, součástí jeho práce je podle webu OnlineNytt přijímání malých dětí, což se stalo jeho oblíbenou náplní pracovního dne.

Jedinečný nápad mladého doktora

Mladý doktor tráví velkou část svého času péčí o starší a nemocné lidi, což s sebou nese mnoho úsilí a emočního vytížení. Když se však podle něj narodí dítě, místo smutku a strádání jsou lidé plní radosti a vzrušení, což je podle něj skvělá součást medicíny. Jelikož ho tato část práce naplňuje ze všeho nejvíce, rozhodl se, že si u svých pacientů vybuduje důvěru – a to tak, že začne dávat každému novorozenému miminku osobní dárek.

Odborník chvíli přemýšlel, co by to asi tak mohlo být, dokud mu jeho kolega neporadil, aby začal navrhovat dětské deky. Jakmile Erik tuto myšlenku uslyšel, okamžitě mu naskočila husí kůže a rozhodl se, že je bude i sám šít. Šil jsem hodně lidí a hodně kůže, ale nikdy jsem nešil látku. Rozhodl jsem se proto zkusit také šití látky, a to pomocí videa na YouTube, přičemž mi pomáhala matka a švagr, kteří mají malou firmu na výrobu dekoračních polštářů. Já si akorát koupil použitý šicí stroj, abych se to měl kde pořádně naučit,“ řekl se smíchem.

Precizní práce, která dojímá novopečené maminky

Jak později vyšlo najevo, mladému doktorovi šlo šití perfektně, a dokonce ho to začalo bavit natolik, že začal šít každý den. Jak také uvedl web en.newsner, na každou deku vyšil jméno miminka, datum jeho nerození, délku a váhu. Tímto skvělým darem již potěšil 15 maminek a rozhodně neplánuje přestat. „Když vidím, jakou mají matky radost, jsem vždy dojat. Dělám to pro ně a jejich nové uzlíky štěstí. Přijde mi, že tímto mezi sebou vždy navážeme příjemné pouto,“ dodal Erik.

Na svět přišel chlapec, kterého odnosily dvě ženy. Lesbický pár vyzkoušel novou metodu umělého oplodnění

Mladý doktor přiznal, že nad každou dekou stráví zhruba 3 až 5 hodin a jeho techniky jsou čím dál více žádanější. Problémem je spíše naopak skutečnost, že nestíhá dodat dáreček všem svým pacientkám. Navíc se bude brzy ženit, takže zřejmě také bude muset od svého nového koníčku na chvíli upustit. Jeho snoubenka kromě toho očekává, že bude vyrábět přikrývky i pro své děti. Jak jsme na webu Svět Kreativity nedávno psali, nečekaný dárek v porodnici obdrželi i tito prarodiče.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]