S podzimem přichází i oblíbené zdobení dýní, které vytvoří originální dekorace

K podzimu neodmyslitelně patří i dýně. Jsou úžasnou podzimní dekorací, která zprostředkuje to pravé podzimní kouzlo. Ozdobit jimi můžete dům i zahradu. Vyjímají se na kuchyňském stole, okenním parapetu, na schodišti, poličce nebo postavené jen tak na zemi společně s dalšími dekoracemi či ovocem a zeleninou.

Dýni lze vydlabat, kreslit na ní, lepit dekorativní předměty. Společně se dnes na kreativní zdobení dýní zaměříme. Možná se vám něco zalíbí natolik, že se s chutí pustíte do tvoření.

Dýně s krajkou

Buď můžete přímo uháčkovat nějakou ozdobu nebo použít některý z krajkových ubrousků, které doma máte. Tavnou pistolí pak tuto ozdobu snadno přilepíte k dýni. Zvolená barva záleží jen na vás. Může to být černá, bílá, ale i žlutá, červená či jiná.

Pavoučí dýně

Na dýni můžete kreslit nebo lepit ozdoby. Na tuto pavoučí dýni budete potřebovat opět lepidlo a černé flitry, které nalepíte do tvaru pavouka.

Mramorová dýně

V tomto případě se jedná o malý druh dýně. Na zdobení byly použity laky na nehty. Potřebovat budete tedy různobarevné laky na nehty a větší nádobu s vodou, kde kápnete laky na nehty a dýni do této lázně ponoříte a opět vytáhnete. Necháte okapat a uschnout.

Kreslení na dýně

Na tento typ zdobení budete potřebovat akrylové barvy, štětce a malířskou pásku. Některé dýně ozdobíte, jiné necháte v jejich přirozenosti. Jednoduchá a snadná dekorace, díky které ozdobíte třeba terasu, verandu nebo vchod u domovních dveří.

Dýně se zvířátky

Tyto dýně se budou líbit zejména vašim dětem. Stačí na ní nakreslit nějaké zvířátko. Pokud vám to s malováním příliš nejde, použijte šablonu.

Strašidelné dýně

Na výrobu těchto strašidelných dýní budete potřebovat přilnavé šablony. Dýni nabarvíte černou barvou a šablonu opatrně odstraníte.

Dýně s číslem popisným

Dýni namalujete libovolnou barvou a nakreslíte i číslo popisné. Dáte tak případným hostům vědět, že jsou na správném místě.

Decoupage

Zdobit můžete i technikou decoupage. Zvlášť, pokud vám kreslení moc nejde. Vystřihnout můžete ptáčky, motýlky, kytičky. Použijte hedvábný papír, ubrousky nebo tenké listy z časopisu. Dále použijte lepidlo na decoupage, štětec a nůžky.

Balicí papír

V podstatě jde o techniku decoupage, jen použijete motivy z balicího papíru.

Koblihové dýně

Tyto kolbihové dýně zvládnete, i když z vás není zdatný malíř. Nakreslíte jednoduše polevu a na ní pak barevnou posypku. Vaše kuchyně tak získá sladký nádech.

Obrázky: womansday.com