Paraplíčka, svícny, květináče, ovocné ledové kostky a další DIY letní nápady na zpestření dne

Přemýšlíte, čím si ještě zpříjemnit letní dny? Zkuste vytvořit úžasné dekorace, které využijete při zahradní party s rodinkou či přáteli. Ať už ovocné ledové kostky, které ochladí nápoj nebo svícny pro romantický večer, papírová paraplíčka do nápojů. Nechte se inspirovat a s chutí do tvoření!

Ovocné ledové kostky

Mnohdy stačí opravdová drobnost a obyčejné pohoštění se změní v netradiční, nevšední. Příkladem jsou i ovocné ledové kostky, které můžete ochutnávat jen tak na osvěžení nebo přidat do nápoje. Místo ovoce můžete použít i bylinky či jedlé kvítky. Fantazii se meze nekladou.

Papírová paraplíčka

Na výrobu paraplíček budete potřebovat: špejle, ozdobný papír, tavnou pistoli a nýtek nebo knoflíček. Paraplíčka, jako ozdobu nápojů můžete použít při slavnostní příležitosti nebo setkání s přáteli.

Geometrické korkové podložky

Tyto zajímavé podložky vytvoříte tak, že si nejdříve opatříte korkovou dlaždici, kterou nařežete na vybrané geometrické tvary a natřete akrylovou barvou. Po uschnutí barvy můžete hned podložky použít. Na stole vypadají velmi zajímavě.

Dekorace na stůl

Jednoduchou dekoraci na stůl vytvoříte tak, že do skleničky umístíte oblázky nebo mušličky, nalijete vodu a vložíte kytky, které natrháte na louce či zahrádce. Místo kytičky můžete do skleničky s vodou umístit i svazek bylinek. 

Plovoucí svíčky

K letním večerům patří bezpochyby i svíčky. Jednoduchých návodů na výrobu svícnů existuje nespočet. Jedním z nich jsou i plovoucí svíčky, kdy do skleněného akvária či jiné větší skleněné nádoby dáte na dno skleněné kuličky, oblázky, písek nebo mušle, nalijete vodu a vložíte svíčky společně s květy.

Obrázky: deliacreates, myinteriordesign, pinterest