Jednoduché DIY nápady pro zkrášlení domova! Vyzkoušejte je u vás doma

Každý si přeje, aby byl jeho domov útulným místem. S tím pomáhá jak samotné vybavení, barvy, tak i dekorace. Ty mnohdy nebývají zrovna nejlevnější. Naštěstí existuje možnost vyrobit si mnohé dekorace svépomocí. Tyto rady ocení ti, kteří si čerstvě zařizují domácnost a mají omezený rozpočet ale i ti, kteří mají pocit, že by to chtělo doma něčím oživit. Jdeme na to!

Rustikální konferenční stolek

Vytvoření tohoto rustikálního stolečku je snadnější, než si myslíte. Stačí sehnat čtyři přepravné bedýnky na ovoce a zeleninu, přilepit je k sobě a stoleček máte na světě. Uprostřed stolečku si nechte mezeru, ať můžete vložit dekoraci – vázu anebo květináč.

Jednoduchá dekorace na stěnu

Zůstane-li vám doma kartón z krabic různých velikostí či polystyrenové desky (bývají součástí ochrany křehkého zboží), když si domů něco objednáte, pak je zcela určitě nevyhazujte. Tyto polystyrenové desky či karton obalte do balicího papíru a rozvěste na stěnu. Je to skvělá náhrada za obrazy. Barvy a motivy přizpůsobíte vlastním preferencím. Další možností, jak vytvořit tutéž dekoraci je použití látky a dřevěného rámu. Postup najdete v přiloženém video návodu.

Dekorace ze zavařovacích sklenek

Není nic snadnějšího, než nalít do zavařovacích sklenek vodu a umístit do nich kytky. Sklenky pak pověsit na stěnu, ale třeba i do oken. Případně do nich můžete nasypat kamínky, barevný písek či mušličky, hlínu a nasadit bylinky. Kouzelně vypadají i sukulenty. Jupí a stylový květináč je na světě.

Kávový stromeček

Do vybraného hrníčku nalijete sádru a zapíchnete klacík. Ten omotáte provázkem a přilepíte polystyrenovou kouli, kterou oblepíte zrníčky kávy. Kávu dejte i do hrníčku k zakrytí sádry. Přiděláte mašličku a máte hotovo. Šup s ním na okenní parapet anebo poličku v kuchyni. Pokud vás tvoření bude bavit a máte dostatek starších hrníčků, můžete vyrobit stromečků více a použít je jako dárek. Ručně vyráběné dárky vždy potěší.

Obrázky: passthepistil.com, craftshady.com