I s PET lahvemi může být zábava!

PET lahve zná snad úplně každý. Většina z nás je používá téměř každý den. Jakmile nám ale doslouží – pití dojde, no co se dá dělat – okamžitě pro nás ztrácí veškerý význam a automaticky se jich zbavujeme.

Je to ale škoda, protože i PET lahve nám poskytují nespočet zajímavého využití. Přemýšleli jste někdy nad tím, že byste si z obyčejné PET lahve vyrobili originální doplňky interiéru? Jestli ne, tak nevíte, o jakou zábavu přicházíte! Pokud se ve vás skrývá alespoň špetička kreativního umělce, nechte se dnešním článkem inspirovat. 

Zajímavá šperkovnice pro velké parádnice

Snad každá ženabez ohledu na věk má doma nějakou tu bižuterii. Již jako malé holčičky začínáme podléhat kouzlu nejrůznějších řetízků, náramků, prstýnků či náušnic. A světe div se – tato závislost nám vydrží do konce života. Každá správná parádnice moc dobře ví, že každý šperk či ozdoba musí mít své čestné místo. Bižuterie má totiž velké sklony k všelijakému zamotávání. Zvláště pak ve chvíli, kdy spěcháte, oceníte přehlednost vaší šperkovnice. A proč k její výrobě nepoužít právě PET lahev?

Rozkošná zvířátka pro malá pacholátka

Máte-li děti, jistě si často lámete hlavu nad jejich zábavou. Děti jsou neposedné, neustále je něco nutí vyvádět nejrůznější lumpárny a jen tak u něčeho nevydrží. Chcete-li svá dítka zabavit, dopřát jim volnou ruku, aby mohly být kreativní, nepotřebujete k tomu žádné speciální pomůckybohatě vám postačí PET lahev, provázek a čtvrtka nebo karton. Venku už bohužel nepanuje příznivé počasí a děti se čím dál častěji pohybují doma. To ale vůbec nevadí! Jakmile zpozorujete, že se vaši nejmenší nudí a kují nějakou neplechu, usaďte se s nimi ke stolu a vyrobte si společně roztomilá zvířátka. Možná, že se pobaví nejen děti, ale i vy. Zkuste to!

Když na květiny není místo

Milujete rostliny a chcete se s nimi doma obklopovat co nejvíce? Pak i pro vás je tu zajímavý nápad na využít PET lahve. Možná doma nemáte dostatek prostoru, nebo naopak máte děti, které kolikrát proti pokojovkám útočía hlína je pak všude. Nevadí – zavěste si květiny na zeď! Vezměte si obyčejnou petku, vystřihněte do ní dostatečný prostor, zasaďte rostlinkua o lala! Originální květináč je na světě. Pak už jej stačí pouze umístit do potřebné vzdálenosti od dětských ručiček či paciček domácích mazlíčků a můžete se těšit jak z květeny, tak i z vlastnoručně vyrobené dekorace.

Fotografie publikována se svolením junpinzon Photography/FreeDigitalPhotos.net

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]