Nevyhazujte korkové zátky, ale vyrobte si z nich neuvěřitelně hezké domácí dekorace

Už vás někdy napadlo sbírat korkové zátky? Pokud ne, tak určitě začněte a zapojte i rodinu a přátelé. Dají se z nich totiž vytvářet neuvěřitelně hezké dekorace. Nemusí jít pouze o sezónní dekorace, ale i celoroční. Takže si tu parádu můžete vychutnávat neustále dokola.

Do vázy s nimi

Na dno průhledné vázy se dávají na ozdobu různé předměty. Může jít o mušličky, kamínky, gelové kuličky, barevný písek, ale i korek. D takové vázy pak naaranžujte slaměnky, větvičky anebo živé květy vložené do zavařovací sklenice s vodou. Korek by jinak samozřejmě vyplaval na povrch.

Korková váza

Na různé větvičky, jeřabiny, šišky a jiné dary přírody si můžete vytvořit korkovou vázičku, případně korkový obal na květináč. Potřebujete k tomu pouze dostatek korkových zátek a tavnou pistoli.

Korkový tácek

Korek nařežete na cca půl centimetru široké plátky, které pak k sobě slepujete. Aby byl tácek pevnější je lépe lepit korkové plátky na tvrdý papír (karton), který pak odstřihnete přesně podle požadovaného tvaru. Případně si nejdříve vystihnete tvar, a pak teprve lepíte korkové plátky.

Hořící korek místo svíčky

Tento typ „svíčky“ se hodí pro venkovní využití – tedy ideálně pro venkovní posezení na terase či v altánku. Korkové zátky namočte na jeden týden do acetonu, pak je můžete použít.

Korkový kobereček

Tento stylový „kobereček“ vyrobíte snadno tak, že korek rozříznete ostrým nožem podélně napůl a nalepujete ho na nějakou podložku. Mělo by jít o něco pevného. Starší kus koberce, kus plastu apod.

Korkový věnec

Věnce nejsou aktuální pouze na Vánoce či Velikonoce, ale podle typu věnce jsou i celoroční. Korkový je toho příkladem. Zdobit může váš stůl, okno, dveře. Stačí vystřihnout z kartonu základ a na něj pak korkové zátky lepit. Místo věnce si můžete vyrobit i srdce na stěnu. Opět stačí korek nařezat na plátky a lepit je na karton vystřižený do tvaru srdce. Ze zadní strany opatřit provázkem a dekorace je na světě. Nechat můžete v přirozené podobě anebo použít akrylové barvy či sprej.

Obrázky: countryliving