Patchworkové tapety – dekorace na stěnu

Patchwork vypadá samo o sobě velmi hezky a dokáže oživit každý interiér. Jedná se o veselé propojení různě barevných motivů. O patchworku z látek bylo napsáno již mnoho a dokonce se pořádají kurzy. Také ve světě háčkování není patchwork cizí slovo.

Dekorování touto technikou můžete spatřit i v koupelnách, kdy se dá pomocí různě seskládané dlažby či obkladaček vykouzlit ústřední motiv. My se však zaměříme na zdobení stěny prastarým způsobem a to je tapetování. Pokud máte jednobarevnou dlažbu a zatoužíte po patchworku, neznamená to, že musíte zasahovat do zednických prací. I zde existuje možnost, jak si pomocí samolepících tapet vytvořit patchwork. Nabídka dnešních tapet je zcela nevyčerpatelná a to jak v materiálu, tak různých vzorech.

Patchworková tapeta na stěnu

Tyto tapety jsou svými jemnými barvami velmi příjemné a působí hřejivým dojmem. Pokud se pustíte do tapetování, bohatě vám postačí takto ozdobit jednu stěnu nebo pouze její část. Jedná se o velmi dominující prvek. Tapeta působí dojmem, že si dal někdo hodně záležet a seskládal originálním způsobem barevné čtverce různých motivů. Zkrátka klasickým způsobem nalepíte jednoduše na stěnu a hotovo.

Samolepící tapeta na hladké povrchy

Tímto způsobem můžete ozdobit hladké povrchy, jako jsou právě kachličky. Buď dostanete koupit hotovou sadu již připravených čtverců, nebo si koupíte několik druhů tapet. Od každé jednu roli a zahrajete si na designéry ve vlastní kuchyni či koupelně. Pro inspiraci vkládám pod článek video.

Patchwork z vík od krabic

Nejspíš jste si museli 2x přečíst z čeho, že to ten patchwork má být? Jednoduše z vík od krabic, ve kterých jste si přinesli domů třeba nové boty. Tyto jednoduše obalíte do různě dekorovaného balicího papíru a jen připevníte na stěnu. Jedná se o levnou variantu a navíc je ideální tam, kde chcete zamaskovat nerovnosti stěny. Mnohdy přemýšlíme, co s nevzhledně vyhlížející stěnou pokud se nám nechce do nákladnější rekonstrukce či bydlíme v pronajatém bytě. Většinou majitel nebývá moc nadšený, pokud se vrháme do nějakých složitějších úprav a pak proč investovat do cizího? Tato varianta vám zajistí jednak originální dekoraci a zamaskuje ošklivou stěnu. Balicí papír je levná varianta a víka se vám určitě podaří brzy nasbírat.

Obrázek: pixabay.com