Zkrášlení domova snadno, rychle a hlavně za hubičku

Přejete si, aby byl váš domov útulný, příjemný, zajímavý, ale přitom nechcete utrácet za nákladné dekorace a bytové vybavení? Nemějte obavy, jde to i s minimálním úsilím a náklady. Jednoduché a efektivní nápady dodají vašemu bydlení ten správný šmrnc. Prozradíme si pár tipů, díky kterým vylepšíte vzhled interiéru. Díky tomu budete mít dobrou náladu vždy, když se vrátíte domů.

Je dobré si uvědomit, jaké pocity vás zaplaví pokaždé, když odemknete dveře svého bytu/domu a vejdete dovnitř. Pokud to není zrovna pocit – konečně jsem doma, pak je potřeba mnohé změnit. Doma by se měl člověk cítit dobře. Je to místo, kde může tvořit, odpočívat, relaxovat. Docílit toho lze i drobnými změnami.

Zbavte se přebytečných krámů

Nemusíte si hned zařizovat interiér v duchu minimalismu. Ne každý je tomuto stylu nakloněn. Nicméně hromada zbytečností nepřidá na útulnosti a dobrém pocitu. Váš první úkol tedy zní: zbavte se přebytečných krámů. Ať je to oblečení, které už nenosíte, obuv, různé dekorace k nimž nemáte žádný vztah, přebytečné kuchyňské náčiní a spoustu dalších věcí. Uvidíte, že se vám bude mnohem lépe dýchat.

Organizace

Jakmile se zbavíte veškerých nadbytečných věcí, je potřeba roztřídit ty, co vám zbyly. Organizace je super věc. Pomůže zpřehlednit a navíc při tomto kroku možná dojde ještě k vyhození věcí, kterým jste prvně nedokázali říci sbohem. S tímto krokem vám pomohou úložné boxy, krabice, košíky a organizéry.

Přírodní dekorace

Až budete příště venku na procházce, přineste si domů třeba suchou větev. Vyrobit se z ní dá originální dekorace, případně může sloužit namísto klasické garnýže. Tímto způsobem získáte zdarma originální dekorace. Samozřejmě, že nejkrásnější přírodní dekorací jsou kytky. Pořiďte si tedy dostatek pokojových rostlin.

Tvořte

Starší noční stolek můžete přetřít barvou, můžete jej otapetovat nebo jinak vylepšit. Není potřeba běžet pro nový kus nábytku, když ten starý ještě dobře slouží. Stačí jen drobná úprava.

Pokud máte doma nebo v práci tiskárnu, vytiskněte si na papír černobílé nebo barevné obrázky a vložte do rámečků. Získáte levně ozdobu na stěnu.

Ušijte si nové polštářky, přehozy, uháčkujte prostírání na stůl, zkuste si vyrobit kobereček do předsíně. Existuje spousta doplňků a dekorací, které zvládnete sami vyrobit.

Světlo a opticky větší prostor

Světlé barvy dokáží opticky zvětšit prostor, na vzdušnosti interiéru přidá i dostatek denního světla, pomoci si můžete i kvalitním umělým osvětlením. Pomoci vám může i správně umístěné zrcadlo a lesklé či skleněné plochy.

Fotografie: Pixabay