Oblékněte svůj balkon, terasu či zahradu do barevných a veselých textilií

Letos bude spousta z nás trávit léto spíš v tuzemsku. Užijeme si své balkony, zahrady, terasy. Zatím jste možná zvelebování těchto míst nevěnovali takovou pozornost, nebyl důvod, ale momentální situace nahrává tomu, že budeme léto trávit více doma.

K docílení pravé dovolenkové a relaxační atmosféry přispěje zdobení venkovních prostor. Použít můžete podle potřeby buď venkovní textilie, kterým déšť neublíží nebo klasické látky s tím, že máte veškerou parádu v případě rozmarů počasí kam ukrýt.

Závěsy a rolety

Ať už terase, balkonu či pergole sluší lehké splývavé látky, se kterými si tu a tam pohraje vítr a na vás mohou ledabyle dopadat sluneční paprsky. Výtečné jsou však i roletky, které zprostředkují soukromí i trochu toho stínu. Závěsy a rolety můžete koupit již jako hotový výrobek nebo si ušít něco hezkého sami. Vyberte si vhodnou barvu či vzorek a hurá do zdobení.

Polštářky

Pro odpolední povalování by neměly chybět měkké a příjemné polštářky. Ty nejen zútulní prostor, ale přijdou vám vhod. Opět záleží na vás, zda nakoupíte hotové výrobky nebo jste natolik šikovní, že si je zvládnete ušít sami.

Plédy a přehozy

Pro večerní posezení je vhodné mít k ruce něco, co vás zahřeje. Večer už přeci jen teploty klesají a mohlo by vám být chladno. Mimo jiné se podílejí na vytvoření pravé pohodové atmosféry.

Dekorace a květiny

Tu pravou atmosféru vytvoříte pomocí dekorací. Celý váš venkovní koutek může být buď v duchu romantického venkova, s mořskou tématikou (plážové posezení) či ve stylu boho, kde nechybí třásně, bambulky, koberečky a spousta květin. Než začnete balkon, terasu či pergolu zdobit, rozmyslete si, jaké téma je vám bližší.

Večerní osvětlení

A samozřejmě pamatujte také na to, že posezení lze využívat nejen během dne, ale i večer. Třeba u šálku dobrého čaje, se sklenkou kvalitního vína, lahodného piva a spoustou občerstvení. S tím souvisí i osvětlení. Dnes je výběr pestrý nebo se opět můžete pustit do tvoření a vyrobit si něco sami.

Fotografie: Pinterest, Pinterest, Banarsidesigns