Víceúčelové zábradlí mnohé překvapí svým netradičním využitím

Bydlíte v domě nebo mezonetu a máte doma schodiště? Pak jej můžete prakticky využít. S využitím volného prostoru pod schodištěm jste se již patrně setkali. Praktických využití však schodiště nabízí více. Úložný prostor je možné zbudovat i v jednotlivých schodech. Mohou se otevírat jako šuplíky nebo mít jiný systém otevírání.

Pak je tady mimo samotných schodů a prostorem pod schodištěm ještě zábradlí. I to lze využít. Schodišťová zábradlí jsou mimo estetiky určená k zajištění lidské bezpečnosti, ale sloužit mohou i zcela jinému účelu – třeba jako knihovna. VG Studio se sídlem v Houstonu přichází s ‚Band Rail‘, což představuje nový pohled na konvenční zábradlí schodiště. Jeho inovativní design umožňuje uživatelům ukládat knihy do zábradlí.

Na první pohled standardní dřevěné zábradlí, po bližším ohledání zjistíte, že může sloužit také jako knihovna nebo policová sestava na docela jiné věci. Zábradlí vypadá jako rybí žábry, podepřeno je tenkým ocelovým nosníkem. Sestavení zábradlí je jednoduché a bezproblémové.

Pokud doma nemáte dostatek úložného prostoru pro své knihy, může to být ten pravý design zábradlí schodiště pro vás. Nejenže vypadá zajímavě, ale také vám poskytne chytrý způsob, jak ukládat knihy nebo jiné předměty.

Volný prostor pod schodištěm můžete využít na zbudování domácí kanceláře. Pak by takové schodiště mohlo sloužit k ukládání dokumentů. I jako inspirace může takové zábradlí velmi dobře posloužit. Šikovný kutil, který si takové zábradlí dokáže vyrobit sám, se nemusí držet stejného konceptu. Poličky mohou být být širší a dál od sebe. A nemusí se do nich ukládat jen knihy či dokumenty. Do větších mezer lze ukládat i obuv nebo cokoli jiného.

Fotografie: Homecrux