Originální manželskou postel v obchodě nekoupíte, vznikla totiž svépomocí

Vybíráte do svého domova nový nábytek, kterým je manželská postel, a žádná se vám zatím nezalíbila? Novou postel si můžete vyrobit i svými vlastními silami. Jak na to?

Co potřebujete k výrobě postele?

Důležité je vyměřit si prostor, kde budete postel zhotovovat. Od toho se pak budou odvíjet přesné míry konstrukce. K výrobě postele budete potřebovat:

  • dřevěné latě vhodných rozměrů
  • pilu na zkracování délky latí, vrtačku a vruty či hřebíky (případně i kladivo)
  • prkna z pevné dřevotřísky na podklad postele a LED světla, či LED pásku

Samozřejmě nemůžete čekat, že postel bude vyhovovat po všech zdravotních směrech, ta, kterou koupíte, i s nastavitelnými rošty bude vašim zádům sloužit lépe, ale u vlastnoručně vyrobené postele můžete tvrdý podklad zase vykompenzovat kvalitní vysokou matrací.

Jak postupovat při výrobě?

Nejdříve si dle odměřených rozměrů zhotovte podstavu pro rám postele z různě dlouhých latí, pevně smontujte prostřednictvím vrtačky a vrutů. Postel, kterou budete vyrábět je velice praktická v tom, že podstavu má v samém středu konstrukce, a tak po lůžkem dokonale vysajete i vytřete podlahu.

Až budete mít hotovou konstrukci postele, přijde na řadu skvělá vychytávka se spodním světlem. Do konstrukce naistalujte přívod osvětlení, můžete použít klasické LED žárovky, nebo LED pásku, v noci bude po rozsvěcení postel krásně zářit a vytvoří měkké nerušivé světlo pod svým rámem.

Pak se soustřeďte na prkna z dřevotřísky, která přijdou na vrch postele, připevněte je zde vrtačkou. Podklad z dřevotřísky máte hotový a je potřeba navrtat po obvodu postele i rám. Na ten volte dřevo, které je vám příjemné jak materiálem, tak barvou. Především pak by mělo být opravdu bytelné a pevné.

Dokončovací práce

Když budete mít rám okolo postele navrtaný, můžete se soustředit na jeho rohy, ty je dobré pokrýt ještě jedním kusem dřeva, který je ochrání před odíráním a ve výsledku bude postel vypadat ještě lépe. Nakonec jen koupíte vhodný rozměr kvalitní, nejlépe vysoké matrace a budete spát jako na obláčku.

Tato postel se dá zhotovit za čtyři dny, záleží však hlavně na vašich časových možnostech a rovněž na vaší zručnosti. Rozhodně se jedná o velice ekonomickou variantu. Rozpočet určitě neruinujete, pokud se rozhodnete postavit si vlastní manželské lůžko. Podstatné je zajistit si pouze kvalitní dřevěný materiál v hobby marketu.

Fotografie: Downtownwatts

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]