Malý domek má jen 40 metrů čtverečních, ale působí velkým a útulným dojmem

Manželé Buster a Marika Delinovi se po dlouhém životě v zahraničí rozhodli vrátit a mít domek znovu ve své rodné zemi. Rozhodli se přestěhovat zpět do rodného Švédska. Domů je to přeci jen táhlo víc a víc. Pár ale musel vyřešit to, kde bude žít matka Bustera.

Po dlouhé poradě se manželé rozhodli, že ženě zrekonstruují samostatný malý dům, který se nacházel v jejich blízkosti. A protože jsou Marika a Buster oba vystudovaní architekti, z nápadu se brzy stala realita a nyní se maminka sžívá s novým prostředím tohoto úžasného útulného domečku, do kterého nyní můžete nahlédnout společně s námi.

Krása a pohodlí na 40 metrech čtverečních

Buster a Marika se dlouho rozhodovali o tom, jak celý domeček budou koncipovat. Chtěli, aby jejich maminka měla co největší komfort a snadný přístup do obydlí. Vzhledem k jejímu věku museli taktéž volit bezbariérová řešení. Nakonec se rozhodli, že vstup do domku vyřeší tak, že před něj postaví terasu. Musíme podotknout, že výsledek je skutečně skvělý.

Pro terasu se manželé Delinovi rozhodli proto, že domeček stojí ve svahu. Tímto způsobem tak pozemek rovněž srovnali. Do obydlí po rekonstrukci proniká více světla také díky nově postaveným francouzským oknům, které lze vidět u vchodových dveří.

Kouzelný interiér

I když se jedná o domek s poměrně malou rozlohou, Marika a Buster se popasovali s jeho vybavením báječně. Chtěli zachovat vesnický ráz obydlí, a tak použili přírodní materiály, jako je dřevo na okna a břidlice na podlahu.

ílý dřevěný nábytek a praktická kuchyňská linka, jako by zde bývaly už od nepaměti. Celý prostor působí velice prosvětleně. Slunce obyvatelce domu bude jistě zpříjemňovat kdejaký den. Přidanou hodnotou pro paní domu je i to, že má v celém domě přístup k internetu.

Mnoho zeleně a květin v exteriéru

Aby mamince Bustera bylo příjemně i na zahradě, rozhodla se Marika pro její zvelebení. Nebyl to pro ni větší problém, protože se zabývá zahradní architekturou. Okolí domu tak zdobí ovocné stromy, pestrobarevné květiny a úžasné keře. Zeleně je zde požehnaně a je na ni opravdu radost pohledět.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]