Matce postavili netradiční vejminek přímo na své zahradě

Pojem vejminek už sice není tak aktuální jako v minulosti, ale stále se o něm mluví jako o možném řešení bydlení pro rodiče a jejich děti. V tomto případě se vše vyřešilo celkem elegantně a také zajímavě. Základ problému byl přitom jasný. Děti chtěli mít svou maminku na blízku, ale z pochopitelných důvodů nechtěli, aby s nimi bydlela v jejich domě.

Vznikl malý dům na zahradě

Řešení bylo překvapivě jednoduché. Byl postaven moderní vejminek, tedy malý dům přímo na zahradě. Právě ten měl posloužit staré paní k tomu, aby žila plnohodnotný soukromý život a aby její děti byly stále na blízku. Samotný dům byl přitom objednán jako celek.

Jako nemovitost, která byla objednána, která byla sestavena a která byla na nákladním voze přepravena přímo k místu, kde měla stát. Jeřábem ji stačilo složit na dané místo a dům byl postaven.

Ideální pro život v důchodu

Na zahradě tak byl postaven vejminek, který dokonale vyhovoval potřebám života v důchodovém věku. Žena tak bydlela v soukromí a přitom byla na blízku i své rodině. Navíc byla nemovitost vybavena i s ohledem na její potřeby.

Vše k plnohodnotnému bydlení

I když byla nemovitost přivezena na nákladním voze, jako nějaká chatka, je třeba říci, že jde o plnohodnotný dům, kde nechybí dostatek místa a potřebných místností, nechybí zde voda, nechybí zde elektřina a vše další, bez čehož se v dnešní době zcela pochopitelně nedá žít.

Upraveno pro její potřeby

Nemovitost byla upravena i pro potřeby starší ženy tak, aby bylo možné i přes vzdálený přístup monitorovat její zdravotní stav, nebo aby v domě neměla jakékoliv problémy s pohybem.

Samozřejmostí je tak například bezbariérovost jednotlivých místností, nebo unikátní zvětšený sprchový kout, který umožní bez problémů provádět hygienu i starší osobě.

Samozřejmostí je zde také multifunkční postel, která je prostorná a pohodlná, ale která umožní také nastavení polohy, přesně dle současných potřeb.

Lepší, než v domově

Ukázalo se, že toto řešení by mohlo vyhovovat celé řadě seniorů, jelikož se jedná o variantu života, která je podstatně lepší než v domově. Jak pokud jde o soukromí, tak i pohodlí, nebo také celkovou bezpečnost.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]