Renovace starého nábytku může i věci na vyhození změnit k nepoznání

Renovace starého nábytku může vdechnout nový život věcem, které jsou doslova na vyhození. Stačí pár úprav a nábytek je jako nový. Pokud doma podobné kousky máte a je vám líto je vyhodit, podívejte se s námi na možnosti jejich využití. Zrenovovat starý nábytek může nejenom profesionál, ale i nadšený amatér, kterému práce se dřevem není cizí.

Proč renovovat?

Důvodů je hned několik. Prvním je to, že k určitým věcem můžete mít vztah, a tak vám je líto je vyhodit. Je proto lepší dát jim nový život. Druhým důvodem může být i to, že nový nábytek v obchodech nesplňuje vaše požadavky na design. A tak je renovace starého nábytku volbou, která přijde vhod i z tohoto směru. Navíc ušetříte, protože nemusíte žádné kusy nábytku kupovat. A ani tím klady nekončí, jelikož tím posledním je to, že renovace starého nábytku je v souladu s pravidly Feng Shui.

Jde to i svépomocí

Řada lidí si myslí, že renovace starého nábytku vyžaduje zásah profesionála. Tak tomu ale být nemusí. Stačí trocha zručnosti a mohou vzniknout skutečná umělecká díla. Vše co vám zde ukážeme, vzniklo svépomocí.

Povedený noční stolek

Původně byl pro svůj stav na vyhození, ale když ho vzal do ruky amatérský truhlář, změnil ho k nepoznání. Jako první opravil jeho technický stav, aby se nerozpadal.

Dále ho začal také vylepšovat. A to tím způsobem, že ho doplnil horní zásuvkou a také zajímavým zdobením, které bylo vyrobeno také ze dřeva.

Unikátní však byla i horní část stolku, která zaujme svou skleněnou mozaikou. I ta byla obnovena a tak kousky skla spolu se spárami vypadají jako nové. A jsou i praktické.

Stylová komoda

Renovace starého nábytku přijde vhod i tomu, kdo hledá něco moderního a neotřelého. Tato proměna ukazuje na povedený design známého vozu VW.

Servírovací stolek

Nemusí to být jenom klasický dřevěný nábytek, který se dá zrenovovat. Stejně tak lze využít i ty varianty, které jsou kombinací kovu a plastu. Jako tento servírovací stolek, který je skvělým retro prvkem do řady domovů.

Bedna na nářadí

Nejprve to však bedna na nářadí nebyla. Jako první to byl klasický kancelářský nábytek na dokumenty. Renovace přinesla nejenom nový vzhled, ale i novou možnost využití.

Kuchyňský ostrůvek

Stará komoda také nemusí zůstat původním řešením, jako tomu bylo dříve. Stačí ji vylepšit jak po stránce estetické, tak praktické. A slouží jako kuchyňský ostrůvek se zabudovanými odpadkovými koši.

Úložný prostor na noviny a časopisy

Tento úložný prostor vypadá skvěle hlavně pro své zdobení a všestrannost. Málokoho by však napadlo, že původně se jednalo o starou televizi.

Věšák na oblečení

Skvělý způsob, jak se dá prakticky vylepšit chodba. Postačí k ní staré dveře, které přivrtáte na zeď. Když je zrenovujete a trochu vylepšíte, stane se z nich skvělý věšák.

Obývací stěna

Tato rekonstrukce starého nábytku jasně ukazuje, že nejsou nutné náročné úpravy. Postačí třeba jenom tapeta nebo textilie a obývací stěna se promění k nepoznání.

Police na stěně

Udělat na stěně police, a také originální závěsný systém, nemusí být nic složitého. Stačí k tomu obyčejná věc, kterou je stará židle.

Čelo postele

Mít čelo postele lze i za pár korun. Jako základ opět postačí něco, co je na vyhození. V tomto konkrétním případě se jedná o staré dveře.

Fotografie: Pinterest

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]