Ze starých ručníků vznikla unikátní rohož, kterou je možné použít nejen v koupelně

Koupelnová nebo jiná rohož se nemusí vždy kupovat. Pokud máte doma staré ručníky, tak si ji můžete i jednoduše vyrobit. Ukážeme vám, jak na to. Je to postup, jak využít něco co je na vyhození, z čehož vznikne skvělá praktická věc. Postup je natolik jednoduchý, že ho zvládne i začátečník.

Staré ručníky jsou základ

Co na tuto rohož budete potřebovat? To, co máte doma a co je pro mnohé na vyhození. Jedná se o staré ručníky, které má doma každý. Použijte ručníky různých velikostí a barev. O to zajímavější bude samotný výsledek.

Nejprve příprava

Jako první je nutné si vše připravit. Vezměte si ručníky a odstřihněte jim lemy, které jsou ze všech stran. Potom je také nastříhejte na stejně velké obdélníkové kousky.

Pokut máte toto připraven, kombinujte několik barev a jednotlivé kousky smotejte do tvaru hada. Pomozte si jehlou a nití, aby daný tvar kus ručníku držel.

Můžete plést

Když máte vše připraveno, tak se pusťte do pletení. K tomu budete potřebovat vždy tři různé kousky ručníků, které budete jednoduše plést dohromady. V podstatě jako byste pletli housku.

Výsledkem daného pletení by měl být jeden cop, který bude zajímavě kombinovat všechny tři barvy. Aby dobře držel tvar, tak si opět pomozte jehlou a nití.

Zamotejte dokola

Když máte upletený jeden dlouhý cop, začnete ho motat dokola, do kruhového tvaru. Jakmile máte hotový i ten, můžete pokračovat dále a dále.

Výsledkem bude dokonale vypadající rohož z ručníků, která bude mít kulatý tvar a velikost bude mít takovou, jakou chcete.

Použijte kdekoliv

A kde se dá tato rohož z ručníků využít? Možností je několik. Dobře se díky savosti ručníků hodí třeba v koupelně u vany, nebo sprchového koutu. Stejně tak ale může přijít vhod také pro vašeho domácího mazlíčka. Může být ale i dobrou náhradou různých dekoračních koberců. V tomto směru se fantazii meze rozhodně nekladou.

Fotografie: Fatelines

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]