Vlastnoručně vyšívané obrázky na stěnu zkrášlí každý interiér

Díváte na na stěny ve vašem bytě a zdají se vám smutné a prázdné? Možná by to chtělo nějaký obraz nebo jinou dekoraci? A co zkusit vyšívaný obraz, který zvládnete vyrobit sami.

Vyšívání je prastará technika. Možná nejste úplně zběhlí ve vyšívacích vzorech a říkáte si, že tohle je pro vás vysoký level. Věřte, že to zvládnete. Nemusíte si vybírat žádné složité vzory. Moc hezky vypadají obrázky vyšívané i snadným křížkovým stehem. Vyšívat se dá ledacos. Květiny, stromy, zvířátka, kuchyňské motivy a mnoho dalšího.

Stačí si jen vybrat správný vzor a barvy, které se budou hodit právě k vám domů. Vyšitý obrázek můžete vložit do rámečku, jako na klasický obrázek nebo použít přímo vyšívací kruh a látku nechat napnutou v něm. I takto to vypadá jako úžasná dekorace.

Buď si můžete koupit vyšívací kruh, vyšívací bavlnky, látku, jehly zvlášť nebo rovnou celý set, kde máte již vše připravené a stačí se jen pustit do díla. Pokud budete kupovat vše zvlášť, vyjde vás to levněji. Zejména rozhodnete-li se pro více než jeden obrázek a budete používat vyšívací kruh jako rámeček. Pak se vyplatí nakupit tyto věci zvlášť.

Motivy na vyšívání je rovněž možné koupit, buď již natištěné na látce nebo na papíru, kdy si jen daný motiv obkreslíte na látku. Také je možné si různé motivy stáhnout z internetu. Další možnost je, že umíte kreslit a jednoduše si je sami na látku předkreslíte.

Obrázky podle motivu lze pověsit v celé domácnosti. Hodí se jak do dětského pokojíčku, předsíně, tak do kuchyně, obýváku či koupelny. Milým a nevtíravým způsobem dokáží zkrášlit a rozveselit interiér.

Fotografie: Gathered, Pixabay