Barvení vajec netradičně: Snadnou metodou s ubrousky

Velikonoce se blíží a to je také doba pro barvení vajec. Tato metoda zajistí, že letos budou vaše vajíčka vypadat opravdu originálně a netradičně. Přitom se jedná o metodu, která je velmi jednoduchá. Až uvidí výsledek okolí, budou od vás chtít minimálně jedno vajíčko a na příští rok také naučit daný postup, aby si je mohli vytvořit také.

Co budete potřebovat?

Nejlepší je na této metodě barvení vajec to, že je velmi jednoduchá a že ji zvládne každý. Navíc stačí jenom pár věcí navíc. Ještě k tomu takových, které má každý doma. Co tedy konkrétně připravit?

  • 10 bílých ubrousků
  • 10 vařených vajec
  • 6 lžic octa
  • 6 vatových tamponů
  • Potravinářská barviva
  • Gumové rukavice

Připravte si barvy

Jako první si připravíte barvy. Jedná se o klasické potravinářské barvivo, které se dnes koupí téměř všude. To rozmíchejte ve vodě podle návodu a přidejte k němu také ocet. Barvy volte pole svého uvážení a podle toho, jaké jsou v obchodech k dispozici.

Připravte si vejce

Vejce by měla být uvařená, měla by být také usušená a pokud možno odmaštěná, aby vám na ně barva dobře přilnula. Když máte, můžete každí z vajíček zabalit do bílého ubrousku. Alternativou mohou být i klasické papírové kuchyňské utěrky.

Můžete barvit

Když jsou vajíčka připravena, tak se můžete pustit do barvení. Do barvy namočte vatový tampon, nebo to klidně může být i šťouchadlo do uší, ale použít se dá i klasický štětec. Postupně používejte tento nástroj s každou barvou a tu přenášejte na vajíčko zabalené v ubrousku. Nebojte se kombinovat jednotlivé barvy a snažit se vytvořit různé vzory.

Sundejte ubrousek a nechte uschnout

Když jste spokojeni, můžete sundat papírový ubrousek a své vajíčko můžete nechat uschnout. Tím je postup barvení vajec u konce. A vy se můžete kochat tím, jaká krásná vajíčka budete letos na Velikonoce mít.

Zkuste i alternativní metodu s cibulí

Pokud chcete znát další metodu originálního barvení vajec, rozhodně vás nezklame ani cesta s cibulí. Z té budete potřebovat slupku, kterou nakrájíte na menší kousky. Lehce ji namočíte ve vodě a potom se pustíte do práce.

Potřebovat budete syrová vejce, která zabalíte do gázy a ke každému vajíčku dáte dostatek cibulových slupek, do kterých ho zabalíte. A toto všechno bude následně uvnitř gázy. Poté už stačí jenom vejce vložit do hrnce s vodou, kterou obarvíte na požadovaný odstín. Zde se fantazii také meze nekladou. My doporučíme třeba zelenou.

Vejce následně v této vodě vaříte po dobu 10 minut. Nejenom, že se uvaří, jak potřebujete, ale také se obarví. Z vody je vyndejte, nechte je oschnout a okapat a potom je vyndejte z gázy. A barvení vajec je u konce. I v tomto případě vás zaručeně zaujmou originální motivy, které se vám na vejcích podařilo vytvořit.

Fotografie: DepositPhotos, Monews

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]