Dekorativní květináč z plastové přepravky, který se na první pohled jeví jako dřevěný

Fascinují vás nádherné dřevěné dekorace na zahradu, jako je třeba květináč, avšak kvůli jejich nákladnosti si je nemůžete dovolit? Pak máme řešení! Vyrobte si vlastníma rukama originální dekorativní květináč ve tvaru vozíku, který se jeví na první pohled jako dřevěný. Postačí několik hodin trpělivosti, trochu zručnosti a dokonalý výsledek je na světě.

Jaký materiál potřebujete?

Než se pustíte do kreativní činnosti, obstarejte si tento materiál:

  • středně velkou plastovou přepravku
  • závitovou tyč o průměru 14 mm
  • 2 kovové trubky
  • svorky, nebo drát

Dále budete potřebovat: plastové spojovací pásky, lepící pevnou pásku, cement, vodu, písek, plastový kbelík, akrylové barvy, základní nátěr, štětce, štípačky, ochranné rukavice.

Jak postupovat při výrobě květináče?

K ruce si nejprve vezměte plastovou přepravku a jejími oky na šířku provlékněte závitovou tyč, pak do přední části přepravky vložte dvě tyče, které budou tvořit u imitace vozíku oje. Trubky pak k plastové nádobě připevněte pomocí stahovacích pásek. Na jejich horní části také umístěte jednu pásku, aby trubky držely pohromadě. Připevněte i závitovou tyč. Přebytečné platové kusy pak odstřihněte štípačkami. Následně oblepte lepící páskou závitovou tyč po stranách, které jsou vně přepravky.

Posléze si nasaďte ochranné rukavice a připravte cementovou hmotu z vody, cementu, písku a nanášejte ji po celém povrchu svého polotovaru budoucího vozíku. Naneste dostatečné množství hmoty jak do přepravky, tak na boky i trubky.

V další fázi je nutné si připravit dvě postranní kola z cementu. To uděláte tak, že si plastový kbelík po obvodu seříznete a získáte tak vzor, dle kterého budete ona kola tvořit. Plastovou formu pak obložte plachtou, vyplňte hmotou z cementu, zahlaďte, střed propíchněte trubkou a nechte zaschnout, stejně jako vozík.

Závěrečné úpravy

Konečné práce na vozíku jsou už spíš jakousi modelářskou prací. Zaschlý vozík ještě potáhněte jednou silnou vrstvou cementu a tvarujte tak, abyste docílili přesné imitace dřeva. Poté nechte opět zaschnout a kola i vozík natřete akrylovými barvami. Obě kola následně připevněte k závitové tyči a výsledek je na světě. Krásný dekorativní květináč je přípraven k použití. Všichni jej budou obdivovat!

Fotografie: Youtube Screen

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]