Jedinečná váza z látky vznikne díky použití běžného lepidla

Že váza z látky nemůže existovat? Opak je pravdou. Ukážeme vám ji, a dokonce vás naučíme i to, jak si ji jednoduše vyrobit. Uvidíte, že je to snadnější, než se zdá. Když si připravíte všechny pomůcky a budete dodržovat náš postup, tak si můžete být jisti tím, že si lze zajímavou a praktickou věcí vyzdobit i váš interiér.

Co budete potřebovat?

Za pár chvil zjistíte, jak je váza z látky vlastně jednoduchá a že na ni nebudete potřebovat nic jiného než jenom těchto pár věcí. A to:

  • Kus látky kruhového tvaru
  • PVA lepidlo
  • Plastovou lahev zajímavého tvaru
  • Štětec a barvy
  • Igelitový sáček
  • Kousek provázku

Začněte lepidlem

Jako první si vezměte lepidlo, které nalijte do mísy a zde ho smíchejte s trochou vody. Chcete dosáhnout toho, aby bylo tekutější, ale aby si stále zachovalo své potřebné vlastnosti. Tedy to, že bude dostatečně lepit. Potom do lepidla namočte svou látku. A to opravdu důkladně. Měla by ho dobře nasát a ani jeden kousek by neměl být suchý.

Látku vyždímejte a připravte

Látku nechte chvíli ponořenou ve směsi lepidla. Potom ji vezměte a lehce ji vyždímejte. Následně ji můžete položit, tedy rozprostřít na podložku. Není nutné ji vyhladit úplně do roviny. Stačí, když svůj kruhový tvar bude držet alespoň přibližně.

Obalte lahev

Vezměte lahev, kterou nejprve vložte do igelitového sáčku. Potom ji můžete položit do středu vaší látky. A právě tou samotnou lahev také obalte. Nahoře ji uvažte provázkem, aby držela. Nyní dáváte vašemu výtvoru výsledný tvar. A tak můžete látku aranžovat podle toho, jak chcete, aby vaše váza z látky vypadala. Fantazii se meze nekladou.

Nechte uschnout a nabarvěte

Dále nemusíte dělat vůbec nic, jelikož nyní je třeba čekat, až látka uschne a lepidlo zatuhne. Potom si můžete vzít do ruky štětec a barvy. Pomocí těch určíte, jak bude vaše váza z látky vypadat. Opět je jenom na vás, jaké barvy či vzory vytvoříte.

Vyndejte lahev a je hotovo

Nyní už stačí jenom vyndat plastovou lahev a máte hotovo. Kam svým výtvor vystavíte a jaké květiny do této unikátní vázy umístíte, to je jenom na vás.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]