K výrobě originálního květináče stačí starý kbelík, hadr a cement

Milujete květiny a poohlížíte se po tom, jaký by pro ně byl vhodný květináč? Pokud ano, ukážeme vám, že ho nemusíte kupovat. Můžete si ho klidně i vyrobit. Je to jednodušší, než si myslíte. Zvláště když řekneme, že vám bude stačit starý kýbl, hadr a trocha cementu.

Jdeme na to

Jako první budete skutečně potřebovat jenom tyto tři věci. Vezměte libovolný kýbl a položte ho dnem vzhůru. Potom si namíchejte cement. Do něho namočte klasický hadr na podlahu, nechtě ho trochu okapat a potom ho přehoďte přes daný kbelík. A základ máte hotový. Nyní už jenom čekáte, až cement na hadru uschne a ztuhne.

Seříznout a dodělat okraj i držadlo

Když je vše suché, můžete kbelík klasicky otočit. V tu chvíli seříznete jeho okraj a dále ho zakončíte také trochou cementu, který by měl navazovat na originální strukturu, kterou vyrobíte hadrem.

Dále je třeba inovovat také samotné držadlo kyblíku. Pokud vyrábíte květináč, tak ho můžete buď odstranit, nebo ho můžete nechat. V takovém případě použijte provázek, ten namočte do cementu a omotejte.

Nyní trochu estetiky

Váš květináč, tedy hrubý základ je hotový. Nyní se už můžete pustit do estetických prvků. Chcete, aby vypadal k světu a tak ho můžete zajímavě ozdobit. A čím? Stále to bude cement, který bude na stávající vrstvě velmi dobře držet. Fantazii se v tomto směru meze nekladou a záleží jenom na vaší kreativitě a zručnosti.

S estetikou souvisí také to, že se pochopitelně následně nemusíte bát ani natření. Zde použijte klasické barvy, které dobře drží i na stavebních materiálech. Finální fází by mělo být nanesení bezbarvého laku, který má estetickou i praktickou funkci.

A je hotovo

Váš originální květináč je hotový. Nyní už do něho stačí jenom vložit květinu a položit ho na místo, kde bude dobře vidět. To proto, že tento originální prvek vám bude každý závidět. Tím si buďte jisti.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]