Manželé našli trezor „pohřbený“ na jejich zahradě. Po otevření okamžitě zavolali policii, ta objasnila případ starý 11 let

Fotografie: Depositphotos

Manželé se rozhodli vysadit pár nových stromů kolem svého domu. Když začali práci na zahradě, učinili vzácný objev. Trezor s cennostmi, který se ztratil před více jak 10 lety.

Matthew a Maria Emanuelovi jsou obyčejný manželský pár žijící na Staten Island ve Spojených státech amerických. Jejich poklidný život však změnil vzácný nález na jejich zahradě, když se zrovna chystali na svůj pozemek za domem vysadit nové stromy. Svým objevem vyjasnili 11 let starý případ krádeže.

Manželé nevěřili svým vlastním očím

Manželé Emanuelovi se rozhodli na své zahradě za domem vysázet nové stromy. Když začali kopat, na jednom místě učinili zajímavý nález. Na první pohled, i když byla bedna celá zrezivělá, bylo jasné, že se jedná o trezor. Pár nejdříve váhal, zdali jej otevřít nebo nejdříve zavolat policii, ale zvědavost nakonec zvítězila.

Rozhodli se trezor otevřít

Když se po dlouhém přemýšlení Matthew a Maria společně rozhodli, že trezor otevřou, nevěřili svým vlastním očím. Uvnitř byly uložené cennosti v hodnotě zhruba 52 000 dolarů, v přepočtu asi 1 145 000 korun. Byly tam stovky diamantů, drahokamů a několik zásnubních prstenů a také zlato. „Bylo to neuvěřitelné, byli jsme v šoku,“ vypráví Matthew.

Fotografie: Pixabay

To ale nebylo všechno

To ovšem nebylo vše, co se uvnitř trezoru našlo. Byl tam uložen také lístek s adresou. Jak se ukázalo, bylo to bydliště souseda Emanuelových. „Uvědomili jsme si, že trezor musel patřit jim, a tak jsem v pondělí ráno šel k nim domů a zaklepal na jejich dveře. Zeptal jsem se, jestli byli někdy okradeni,“ řekl Matthew.

Sousedé potvrdili, že kdysi ke krádeži došlo. Je to už 11 let. Newyorská policie uvedla, že trezor byl ukraden během vloupání do domu sousedů v roce 2011. „Jediné, co bylo při loupeži vzato, byl celý trezor. Uvnitř bylo velké množství hotovosti, šperků a dalších věcí v celkové hodnotě 52 000 dolarů,“ uvedla policie. „Naší odměnou je dobrá karma,“ dodal Matthew.

Zdroj: CNN

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*