Muž vzal staré nepoužíváné pneumatiky a vytvořil z nich unikátní zahradní fontánu

Našli jste na zahradě staré pneumatiky a nevíte co s nimi? Můžete je snadno zužitkovat při výrobě okrasné fontány na zahradu. K její výrobě postačí pár základních pomůcek, trocha zručnosti, trpělivosti a také času. Výsledek je nanejvýš originální. Pojďte si ji vyrobit s námi.

Jaký materiál budete potřebovat k výrobě fontány z pneumatik?

Než se pustíte do kutilské činnosti, připravte si tyto pomůcky:

  • 3 pneumatiky různých velikostí (velkou, střední a malou)
  • ocelovou výztuž (3 kusy tyček zohýbaných do tvaru L)
  • zesílenou síťovinu
  • 3 plastové trubky o průměru 75 mm a délce 35 cm, a 3 plastové trubky o průměru 50 mm a délce 25 cm, 1 kus trubky užší a nejdelší

Dále budete potřebovat: kousek kartonové krabice, cement, písek, štěrk, vodní čerpadlo, zahradní hadici a ostrý kobercový nůž.

Jak postupovat při výrobě neobvyklé fontány?

Nejprve si připravte z kartonu držáky trubek. A to tak, že si vystřihnete dva trojúhelníky, do kterých namalujete tři kruhy o průměru trubek a vystřihnete je. Následně si zhotovte i pevnou výztuž na dno fontány, která bude držet trubky. To uděláte tak, že tři ocelové tyče ve tvaru L připevníte k zesílené síťovině. Pak se pusťte do výroby cementové směsi z vody a cementu, vniknout by vám měla tekutější hmota.

Další fází je příprava pneumatik. Tu největší, co bude vespod, dobře omyjte vodou, osušte a po obvodu z vrchní části ji pomažte olejem. Pak si vezměte kobercový ostrý nožík, také jej namočte do oleje a odřízněte kus vrchní části pneumatiky. Následně to samé udělejte i se střední pneumatikou. Abyste zkrátka získali jen obvod pneumatiky s drážkami.

Fáze stavby fontány

Spodní velkou pneumatiku si podložte velkým kusem kartonu a do jejího vnitřního obvodu navrstvěte cementovou hmotu, do té následně vnořte síťovinu s ocelovými tyčkami a zaházejte štěrkem. Pak opět nalijte cement, abyste docílili dokonalého zaplnění vnitřního obvodu pneumatiky.

Na ocelové výztuže posléze umístěte delší plastové trubky a v jejich horní části je zafixujte trojúhelníkem z kartonu. Obvod trubek zcela zaplňte cementem. Poté se pusťte do přípravy středně velké pneumatiky stejným způsobem, akorát uprostřed bude vnořena ještě navíc trubka užší a delší (tu cementem nesmíte naplnit, jelikož jí bude proudit voda).

Poslední malá pneumatika je také zaplněna cementem, stejně jako předchozí, ale uprostřed je vnořen jen malý kousek trubky. Vše nechte do druhého dne ztuhnout a pak jen poskládejte na sebe, ve spodní pneumatice nainstalujte čerpadlo, napojte na vodu a užívejte si vašeho nového výtvoru.

Fotografie: DIY- Cement craft ideas Youtube Screen