Jednoduché dekorace ze skořápek pistácií a jejich další využití

Také milujete pistácie? To je určitě moc dobře, protože jsou velmi zdravé. Obsahují spoustu důležitých živin a zdravé tuky. Nachází se v nich velké množství železa a mědi, také selen, fosfor, vápník, mangan, zinek, draslík, vitamíny A,B, C, E a všechny esenciální aminokyseliny.

Pistácie pomáhají snižovat škodlivý cholesterol, při stresových situacích pomáhají snížit krevní tlak, podporují zdraví srdce, obsahují rovněž dost vlákniny, která prospívá trávení a obsažený l-arginin snižuje riziko krevních sraženin. Existuje tedy mnoho důvodů, proč si zdravě pochutnávat na pistáciích.

Mimo to můžete maličké skořápky, které vám po konzumaci zůstanou, ukládat do pytlíku, skleničky či jiné nádoby a následně využít nejen k tvoření. Mimo dekorací, které lze vytvořit z těchto malých skořápek, je můžete použít jako skvělou drenáž rostlin nebo v rozemletém stavu na čištění (třeba zahradního nářadí) nebo něčeho hodně znečištěného. Dále je lze použít i jako mulč nebo přimíchat do mulčovací směsi. Využít je můžete i při grilování masa. Skořápky ořechů jsou bohaté na oleje, díky nimž jsou při spalování přirozeně kouřové. Vhoďte hrst skořápek na gril a položte na mřížku maso, získáte tak výraznou kouřovou chuť pečínky. Hodí se tedy i jako:

  • Mulčovací směs

  • Výtečně čoudí – přijde vhod při grilování

  • Rozemleté jsou perfektní čisticí pomocník

  • Mohou se přidat do kompostu

  • Drenáž rostlin

  • DIY projekty: mozaiky, mističky, šperky a další

Mistička na čajovou svíčku

V přiloženém video návodu najdete inspiraci hned na tři různé mističky

Růžičky na sponky do vlasů

Pustit se můžete také do výroby růžiček, které pak přilepíte na sponku. Ovšem tyto růžičky mají i jiné využití, pokud nemáte v plánu zdobit jimi sponky. Zdobit mohou vázičku, krabičku na poklady, dózu a cokoliv dalšího.

Další inspirace pro vás