Jednoduché, ale zároveň krásné vlastnoručně vyrobené vánoční ozdoby z větviček

Vánoční dekorace nebývají levné, a ty přírodní už vůbec ne. Naštěstí existuje možnost si vyrobit vlastní. A vůbec to není nijak složité, navíc je to příjemná zábava. Tvořit můžete i s dětmi, které se většinou během zimy nudí, protože nemohou skotačit venku, jako v létě.

Vydejte se tedy společně na procházku a cestou si nasbírejte dary přírody, které vám padnou do oka. U horkého čaje a tácku sušenek, pak můžete společně vyrábět krásné a jednoduché přírodní dekorace. Ty přírodní stejně patří k těm nejkrásnějším. Vytvářejí kouzelnou a útulnou atmosféru, kterou umělé dekorace v žádném případě nesvedou.

Z větviček, které se válí všude kolem, můžete doma vyrobit ozdoby nejen na vánoční stromeček. Pověsit je můžete na okno, dveře, vyrobit girlandu, postavit na poličku. Přinášíme vám malou ochutnávku, co můžete z větviček vyrobit.

Vánoční stromeček

Vyrobit závěsné ozdoby je opravdu snadné a poměrně rychlé. Ať už se pustíte do hvězdiček, vloček nebo stromečku. Stačí vám jen provázek či drátek na zavěšení, tavná pistole a v případě výroby závěsného stromečku kousek papíru nebo kartonu (může být i dřívko z nanuku či přímo klacík). Na tuto základnu pak už jen lepíte dřívka v pořadí od nejkratší po nejdelší.

Vánoční hvězda

Mimo stromečku si snadno můžete vyrobit i vánoční hvězdu – a hned několik. Stačí jen větvičky, provázek a tavná pistole, kterou použijete v místech, kde se větvičky dotýkají.

Vánoční sob

Z výroby soba budou mít největší radost patrně děti. Na jeho výrobu budete potřebovat větvičky, provázek, nůžky, tavnou pistoli, červený knoflík a očička (ty lze koupit hotové, případně si je vyrobíte z papíru).

Video návod na vázičku sněhuláka + větvičky

Obrázeky: funholidaycrafts, pinterest, firefliesandmudpies, simpleasthatblog