Příjemné podzimní tvoření

Podzim je úžasné roční období, kdy se příroda začíná zbarvovat do neskutečného množství barevných odstínů. Ačkoli dny začínají být kratší, než jak jsme byli zvyklí v létě, noci jsou delší a studenější. Ráno nás doprovází nepříjemná, hustá mlha a teplota se „zuby nehty“ drží v nízkých hodnotách, už už přeskočit do mínusových čísel.

I když mnozí z nás podzim berou jako předzvěst zimy, nabízí nám tento čas spoustu nádherných pohledů z oken na pestrobarevnou přírodu, která hraje všemi barvami. Pokud i vy patříte mezi zaryté odpůrce podzimního času, který je pro vás jen tíživým, nepříjemným a chladným obdobím a jakýmsi předskokanem zimy, zkuste si dlouhé podzimní večery zpříjemnit výrobou zajímavých dekorací, díky kterým se na podzim budete dívat o něco přívětivěji.

Dekorace oživí a rozzáří váš domov

Dekorační výzdoba slouží především k tomu, aby nám ještě více zpříjemňovala a dokreslovala období, kvůli kterému ji vytváříme. Řekne-li se slovíčko dekorace, mnohým z nás se okamžitě vybaví ta vánoční. Na tu je ale v polovině září ještě brzy, ale to ani zdaleka neznamená, že by místnosti musely zet prázdnotou až do adventního času. Vyrobit si originální a vzhledově zajímavou podzimní dekoraci jistě zvládnete i vy sami doma. Příroda nám v tomto období nabízí nepřeberné množství lístků a plodů nejrůznějších tvarů, barev i velikostí. Stačí si odpoledne udělat procházku přírodou a cestou nasbírat co vás „cvrnkne“ do nosu. Fantazii se v tomto případě meze opravdu nekladou a alespoň malou špetičku kreativity v sobě dokáže najít úplně každý.

K podzimu patří dýně

Dýně není výsadou jen cizích států, ve kterých se stala stavebním kamenem Halloweenu. Vyrobit si z dýně strašidelnou dekoraci můžete i tady u nás. Dýňová výzdoba je prostě „cool“ rok co rok. Někteří z nás dýně pěstují na svých zahrádkách, jiní si je mohou pořídit za přátelské ceny skoro v každém květinářství. V nabídce jsou dýně různých tvarů a velikostí, s barvičkami už to sice není tak pestré – spokojit se budete muset s nejčastější oranžovou – ale i tak vypadají dýně umístěné buď u dveří nebo kdekoli v interiéru velice pěkně. Dýně můžete vydlabat, udělat do ní obličej, dovnitř umístit svíčku a postavit vedle dveří, nebo je volným způsobem rozmístit na zajímavou mísu či je vložit do proutěného košíku společně s dalšími podzimními plody.

Tajemství voodoo dekorace

Slyšíte toto slovní spojení poprvé? Potom mi dovolte, abych vám ho ve stručnosti přiblížila. Voodoo dekorace je podzimním trendem řádově již několik let. Nemusíte si pod tímto pojmem představovat látkové panenky propíchané špendlíky od hlavy až k patě. Voodoo styl je úzce spojen s přírodou, to však neznamená, že se při výrobě takové dekorace musíte držet jen přírodnin. U voodoo dekorací jsou nejčastěji používány exotické materiályPřírodní materiály lze vhodně doplnit pestrými prvky, barevnými klubíčky, pestrobarevným listím, červenými šípky, osobními předměty, které pro vás mají určitou mystickou hodnotu a podobně. 

Možnosti jsou neomezené

Velice pěkně vypadají ozdobené květináče, všelijaké květinové věnce, vázy naplněné suchými plody a mnoho dalších. Vyrobit si můžete i veselá zvířátka, kterými můžete doplnit například květináče či mísy. Zaujmout vás mohou i skleničky plné například šípků, na kterých je položená svíčka. Využití podzimních plodů je opravdu nekonečné, stačí zapojit fantazii, přijít se zajímavých nápadem a tvořit. Uvidíte, že večery, které se vám zdály tak nepříjemně dlouhé, budou o něco kratší a že se váš pohled na podzimní čas díky pestrobarevným dekoracím o stupeň změní. K lepšímu.

Obrázek: pixabay.com

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]