Růžičky z pomerančové kůry jako úžasná dekorace na vánoční stůl

Patříte k těm, co si rádi vyrábějí dekorace k různým příležitostem, jako jsou Velikonoce, Vánoce, různé rodinné oslavy či jen podle ročního období: jarní, zimní? Pak vás určitě zaujme i dnešní tip. Citrusové plody se poměrně často používají jako doplněk různých dekorací. Ať už k výrobě jednotlivých závěsných dekorací, girland, věnečků, svícnů a dalších.

Využít lze celé plody nebo jen jejich kůra. My se dnes zaměříme právě na využití kůry pomerančů. Použít však můžete i kůru mandarinek. Výhodou využití kůry z citrusů je, že si nejdříve můžete vymačkat citron do čaje nebo sníst pomeranč na svačinku a kůru použít k výrobě dekorací. Přinášíme vám tip, jak si vyrobit růžičky z pomerančové kůry. Nejenže krásně vypadají a můžete je použít k dalšímu tvoření, ale navíc i úžasně provoní interiér a umocní nadcházející vánoční atmosféru.

Co vše budete k výrobě potřebovat

  • Předně si dopřejte dávku vitamínů a pochutnejte si na pomerančích (nebo mandarinkách). Kůru však nevyhazujte, protože to bude váš základní materiál k tvoření
  • Potřebovat budete i nůž. Při přípravě šťavnaté svačinky kůru z pomeranče odřezávejte spirálovitě. Výroba růžičky tak bude jednoduchá. Z klasicky oloupaného pomeranče to jde také, ale výroba je už složitější. Budeme se tedy držet tohoto postupu
  • A co dalšího ještě budete potřebovat? Pak už jen chuť tvořit, dobrou náladu a radost z výsledku. Opravdu je to celé. Postup, jak se dopracovat k růžičce můžete vidět v přiloženém videu:

A co dál?

Růžičku nebo růžičky můžete použít k dalšímu tvoření. Ozdobit jimi střed talířku a kolem poklást ovoce nebo cukroví, vyrobit jakoukoliv vánoční dekoraci: svícen, věneček apod. Fantazii se meze nekladou a určitě si budete vědět rady, co s tak krásnými a voňavými růžemi.

Obrázek: goodshomedesign, gpb