Barevná krása podzimu – tvoření s Lenkou

Byla by velká škoda nevyužít všechnu tu barevnou krásu, co nám podzim nabízí. Paní Lenka dělává výzdobu svého bytu 3x do roka. Tedy mezi Velikonocemi a Vánocemi je ještě prostor pro podzim nebo chcete li Halloween.

Každoročně si doma vyrobí závěsný věneček na dveře a misku na stůl. Stačí příjemná procházka v parku, kde posbírají různobarevné listy, větvičky, jeřabiny, ptačí zob, šišky. Příroda sama je nevyčerpatelným zdrojem přírodních zásob pro výrobu úžasné dekorace. Pokud doma najdeme nějaké umělé dekorace třeba houbičky, jablíčka, můžeme klidně přidat. Potom buď za pár korun koupíme na tržnici či v květinářství slaměný věneček nebo si ho také sami vyrobíme. No a pak už se kreativitě meze nekladou. Něco půjde zastrkat do slámy, něčemu pomůžeme jehlou a nití. Hotový výrobek je krásný, jen musíme počítat s tím, že bude listí usychat, kroutit se a hnědnout. Takže taková paráda není na dlouho. Nicméně to vůbec nevadí, protože za chvilku už tuto dekoraci vyměníme za Vánoční.

Náš tip:

Rozkrojené jablíčko vám příliš dlouho nevydrží a začne hnědnout. Pro tento způsob zdobení se hodí ovoce umělohmotné. Sice pokud jablko pokapete citrónem, vydrží vám delší dobu a nehnědne, ale dlouhého trvání mít i tak nebude.

Přinášíme vám nápad na výrobu hrušky ze staré žárovky. Potřebujete k tomu jen klacík a motouz na omotávání. Lépe vám bude držet, pokud si pomůžete oboustrannou lepicí páskou, kterou připevníte na žárovku. Motouz nebude sklouzávat a bude se vám lépe pracovat. Motouzem omotáte celou žárovku a na vršek tavnou pistolí přilepíte kousek klacíku, jako stopku.