Staré sklenice nevyhazujte. Poslouží jako originální bytové dekorace

Máte doma staré sklenice, třeba od zavařenin, od okurek, nebo čehokoliv dalšího? Není nutné je vyhazovat. Dají se znovu použít. A to celkem zajímavě, stejně jako celkem unikátně. A hlavně jednoduše. Podívejte se s námi, co vše může vzniknout.

Nebojte se barev

Staré sklenice, třeba od majonézy nebo od jiné potraviny, se mohou doplnit barvou, zajímavým stylovým motivem a vznikne stylová bytová dekorace, která váš interiér jenom rozzáří.

Víte, kam zabalit dárek?

A co zkusit ještě jiný směr? Staré sklenice, pokud je vylepšíte, mohou posloužit i k tomu, že do nich zabalíte dárek. Následně ji vložte do krabice a máte hotovo.

Obaly na potraviny

Sklenice můžete využít i k jejich původnímu účelu. Jenom je před tím trochu vylepšete po designové stránce. Pokud je něco, co má být uloženo bezpečně, aby k potravině nešel vzduch, není lepší možnosti.

Nebojte se jednoduchosti

Pokud vám výše zmíněné možnosti, metody a nápady přijdou až příliš jednoduché, můžete zkusit i jinou cestu. Jednoduchou. Podívejte se třeba na tento stylový a snadný motiv hrušky.

Vraťte se do historie

Pokud máte rádi minulost, a to hlavně v podobě dekorací, můžete si klidně nějaké vyronit sami. Stačí prázdné sklenice, které lze doplnit třeba těmito populárními zahradními motivy.

Praktické dózy

Stále nemáte kam dávat kávu, nebo třeba čaj? Je třeba, aby tyto nápoje byly uchovány tak, aby k nim nemohl vzduch. Tato varianta vám ukáže zajímavé řešení.

Podobně můžete postupovat i ve chvíli, kdy hledáte vhodnou nádobu třeba na vaši domácí marmeládu. Kvalitní domácí produkt si zaslouží i kvalitní skladování.

Co takhle váza?

Sklenice od potravin mohou nahradit klidně i vázu. Pokud milujete květiny, jenom je nemáte kam dávat, tak není nic jednoduššího, než si vzít pár sklenic a ty zajímavě vylepšit. A je to.

Nenechte police prázdné

Máte doma několik polic, které působí až příliš prázdně? Potom přímo vyzývají k tomu, aby zde byly použity tyto bytové dekorace, které si vyrobíte snadno a rychle.

Podobný přístup vám může nabídnout i tento náš tip. Jestliže milujete kombinace černé a bílé a také se rádi vrátíte do minulosti, tak vás tato dekorace z nepoužitých nádob také nezklame.

Něco pro milovníky vaření

Milujete vaření? Potom můžete spojit hned dvě věci. Tou první je použití zajímavých dekorací a tou druhou je možnost udělat u nich i praktické dózy na uchování potravin.

A nemusí se jednat jenom o ryze kuchařské motivy, jelikož stejnou cestou se můžete vydat také v případě, milujete textil a máte v plánu ho zajímavě využít právě v kombinaci se sklem.

Nejenom do kuchyně

Pamatujte, že tyto bytové dekorace ze starých sklenic není nutné používat jenom v kuchyni, ale je nutné je umístit kdekoliv jinde.

Stačí mít jenom nápad a pustit se do práce. A jak zhotovíte ty nejlepší dekorace? My doporučujeme jednu známou a také osvědčenou metodu.

Jmenuje se dekupáž a je unikátní tím, že je jednoduchá a výsledek vždy stojí za to. Ostatně to jste si podle fotografií jistě potvrdili.