V nabídkách jsou nově i stromečky, pro majitelé koček. Slyšeli jste o nich?

Vánoce jsou téměř tady, ale vy neustále otálíte s výzdobou, protože víte, že vaše kočka během chvíle obrátí stromeček vzhůru nohama a zdevastuje ozdoby? Letos se bát nemusíte, protože obchodníci přišli s nápadem a nabízejí vánoční stromečky pro majitelé nezbedných kočiček.

V podstatě si takto může stromeček upravit každý šikovný kutil. Spodní část stromečku je zcela holá a ozdoby visí v bezpečné výši od nenechavých kočičích drápků. Mimo majitelů koček jsou tyto vánoční stromečky podle slov prodejců výtečné i do rodin s malými dětmi. Máte-li však skutečně nenechavou kočičku, pak si bezpochyby poradí i s ozdobami umístěnými o něco výše.

Svěží zelený, zasněžený i bílý

Svěží zelené stromečky se prodávají nejčastěji a je o ně docela velký zájem. Jestliže jasně zelená není váš šálek kávy, můžete si vybrat i zasněženou verzi stromečku nebo vánoční stromeček bílé barvy. Prodávají se již s podstavcem a jsou stabilní, nekymácejí se a nepadají.

V Anglii, kde má téměř každý doma i několik koček jdou tyto stromečky na dračku a nabízí je obchodní řetězec Argos. Vypadají možná velmi vtipně, ale má to svůj důvod a v nejednom případě zůstal stromeček uchráněn před nežádoucím kočičím útokem. Ozdob, které nevisí nízko si kočky údajně nevšímají. Zda se nabízejí tyto stromečky i u nás nevíme, ale v podstatě nebude tak těžké si stromeček upravit, aby nízko visící dekorace nepředstavovaly pro kočku příliš velké lákadlo.

Stromečky chrání i kočky

Tyto stromečky vlastně nechrání jen majitelé kočiček před spouští, kterou mohou napáchat, ale i samotné kočičky. Některé dekorace, jako jsou vánoční řetězy a další, včetně jehličí (živého i umělého) může být pro kočku po pozření katastrofou, při které ji může jít o život. Nebezpečná jsou i světýlka do zásuvky. Takto majitel chrání i svou kočku. Ovšem kočky jsou vynalézavé a těžko předem říci, zda si takového stromečku nevšimne anebo padne za oběť i tento vylepšený. Naše kočka si stromečku například absolutně nevšímá. Je to velmi individuální.

Obrázky: ladbible.com