Ušetřete peníze za balící papír a vyzkoušejte netradiční balení dárků pomocí obyčejného kusu látky

Fotogorafie: Depositphotos

S příchodem Vánoc už mnoho z nás řeší nejen nákup dárků, ale i jeho zabalení. Někdo s tím nemá sebemenší problém. Jednoduše koupí hezký balící papír, stužky, lepicí pásku a během okamžiku dokáže krásně dárky zabalit. Jiný naopak stříhá, lepí, balí a ve výsledku to za moc nestojí.

Nezoufejte, jestli patříte k těm, kteří dárky úhledně balit neumí. Existuji možnosti, jak dárek zabalit netradičně a jednoduše. Namísto balicího papíru můžete použít látku. A určitě pro ní nemusíte hned běžet do obchodu. Využít lze vysloužilý šátek, ubrus, dokonce i svetr, košile nebo tričko.

Dárek zabalený do látky

Součástí radosti slavnostního večera je i sledování toho, jak ostatní otevírají dárky, které jste jim dali. Krásně a originálně zabalené dárky jsou dvojitou radostí. Jakmile obdarovaný dárek rozbalí, papír končí většinou v koši. Ti šetrnější otevírají opatrně a papír pak složí, pro další použití. To se však příliš často neděje. Balení dárků do nějaké látky je i mnohem ekologičtější způsob.

Látku lze vyprat, vyžehlit a znovu použít. Ať už jde o nějakou dečku, ubrousek, šátek, povlak na polštář. Větší dárky pak vyžadují větší kus látky – například povlečení, ubrus, osuška, závěs. I to je možné použít. Tudíž vlastně dáváte dárky hned dva. Výhodou je i poddajnost látky, lépe se do ní balí.

Fotografie: Depositphotos

Způsobů, jak do látky dárek zabalit existuje mnoho. Použít můžete mašli nebo udělat na látce uzlík. Aby dárek vypadal ještě víc slavnostně a poutavě, přiložte klidně jakoukoli ozdobu: větvičky, šišky, baňky, pentle, mašle, ořechy i se skořápkou.

Další možnosti balení dárků

  • Do novin nebo listů přečtených časopisů

  • Koupená papírová/látková taška

  • Látkový pytlík

  • Přírodní papír bez potisku

  • Ubrousky (menší dárky)