Zkrášlete si domov díky exotickým dekoracím z mušlí

Velmi oblíbené pro zkrášlování našeho domova jsou drobné předměty, které mnohdy najdeme venku při procházce. Může se jednat o šišky, větvičky, travina, kterou si nasušíme, slaměnky, kamínky a další. A najednou si vzpomeneme, že nám někde v kůlně v krabici leží mušle z dovolených. Proč si tedy nepřipomenout hezké vzpomínky na šimravé sluneční parsky, koupání v moři, procházky po pláži a večerní drink na terase?

Mušle poskytují neuvěřitelné množství pro výrobu exotické dekorace. Dnes si popíšeme některé z nich.

Sklenička a drobné mušle

Většinou si lidé sebou dovážejí z dovolených ty největší úlovky a to je docela škoda. Protože drobné mušličky nám také připomenou teplé kraje, odpočinek a relaxaci. Stačí použít větší skleničku na víno, tedy skleničku na elegantní dlouhé nožičce a do ní nasypat na dno písek a navrstvit množství drobných mušliček. Pokud milujete romantiku, doprostřed můžete položit ještě svíčku a takto umístit v koupelně na poličku. Snadná dekorace, která zabere minimum času, ozdobí a navodí exotickou atmosféru. Větší mušličky můžete ještě ledabyle položit na poličku, okraj umývadla či vany.

Závěs s mušlí

Na režnou nit lze navléknout mušle, které mají v sobě otvory a vytvoříte si tak závěsnou ozdobu ať už na lustr nebo rovnou na futra. To záleží na tom, kolik mušlí budete mít k dispozici. Doladit se dají klidně i perleťovými korálky.

Ozdobný rám zrcadla

Pokud máte dojem, že má vaše zrcadlo nudný rám, můžete jej ozdobit mušlemi. Tavnou pistolí či sekundovým lepidlem nalepíte mušle po jeho okraji a vznikne originální exotické zrcadlo, které se hodí jak do ložnice na toaletní stolek tak do koupelny.

Svícen ze starého tácku

dekorace s mušlíMáte-li doma nějaký starší tácek, jakéhokoliv tvaru nasypte na něj písek. Může být i barevný a dostanete ho koupit v pytlíčkách buď na internetu, nebo obchodě s těmito dekoracemi. Mnohdy tam najdete i balíčky s mušlemi. Na písek položte, jak vás napadne mušličky a svíčky. Ty mohou být čajové nebo klasické bílé svíce, které vypadají romanticky. Zasypte ještě aromatickými okvětními lístky a nyní už jen stačí zapálit knoty a vychutnávat si exotickou atmosféru plnými doušky.

Obrázky: FreeDigitalPhotos