Pravá podzimní atmosféra doma díky podzimním věncům, které ozdobí vaše vchodové dveře

Podzim je tady a sním i úžasné barvy a podzimní dekorace. Podzim je bohatý nejen na barvu, ale i dary přírody. Použít můžete bobule, šišky, různobarevné listí, kukuřici, kaštany, žaludy, dýni, jablíčka a spoustu dalšího. Nechte se inspirovat a ozdobte své dveře. Díky tomu získáte pravou podzimní atmosféru již při vstupu do bytu.

Květinový věnec

Použít můžete živé květiny, ale takový věnec pak nemá dlouhého trvání. Nebo můžete zvolit květiny sušené či umělé, které vypadají jako živé. Kruh dostanete koupit, ti kreativní si ho zvládnou vyrobit sami, během chvilky. Ať už z drátu nebo kartonu.

Věnec z žaludů

Tento rustikální věnec vypadá opravdu úžasně. Základ vytvoříte z drátu a větviček, které kolem drátku omotáte. Pak už stačí vyrazit s dětmi na procházku a přinést si domů žaludy. Ty pak tavnou pistolí přilepíte a ozdobíte mašličkou z juty.

Věnec zlatý prsten

Zlatý kruh buď dostanete koupit nebo si jej vytvoříte sami. Stačí drát nastříkat zlatou barvou nebo omotat zlatým alobalem. Pak už stačí nalepit krásné umělé kytky.

Podzimní věnec s listím

Buď si koupíte opět kruh i ozdobné listí zvlášť – nebo můžete improvizovat a použít jako základ drát či jiný korpus a nalepit na něj listí a podzimní bobule a nechat věnci přírodní podobu. Nebo listí a bobule před lepením nastříkat barvou. Listí si můžete vyrobit i z barevného papíru.

Rustikální podzimní věnec

A máme tady ještě jeden rustikální věneček. Základ vystřihněte z kartonu, ten pak omotejte jutou a částečně stužkou nebo na tenké proužky nastříhanou jakoukoliv látkou. Pak už stačí nalepit umělé kytky a nezapomeňte přidat i větvičky a peříčka.

Venkovský jablíčkový věnec

Použít opravdová jablka by byla nejspíš velká škoda. Proto použijte umělá jablíčka. Základ opět tvoří kruh z kartonu nebo molitanu, polystyrenu. Ten pak omotejte látkou nebo jutou, následně pak přilepujte jablíčka. V konečné fázi přidejte i umělý mech. Ten zakryje místa, kde jde vidět přilepení jablíčka.

Věnec podzimní úroda

Základ na věnec dostanete koupit, ale klidně si vyrobte i vlastní, pokud si troufáte. Následně použijte umělé podzimní plody (bobule, malé dýně, hrušky, hroznové víno) a sušené citrusové plody, větvičky. Nezapomeňte ještě na listí. To může být opravdové nebo umělé.

Obrázky: womansday, hellomagazine