Co s láhvemi od vína?

Vypitím dobrého vína s přáteli ještě nemusí končit celá zábava. Pokud jste kreativní duše a máte rádi dobré víno i nápady, přináším vám pár tipů, jak zužitkovat prázdnou láhev. Některé výrobky vyžadují skutečně hodně šikovné ruce, ale najdou se i takové, které zvládne každý. Jedno staré moudro praví, že v jednoduchosti spočívá krása.

Svícen z prázdných láhví od vína

Láhve stačí pouze vymýt, odstranit nálepky a nechat uschnout. Poté láhve naplníme, čím nás napadne. Rýže, koření, těstoviny, káva, fazole a další ingredience, které doma ve špíži naleznete. Přes hrdlo láhve jednoduše omotáte sisalový provázek nebo stužku na mašli. Usadíte svíčky a parádu máte na světě. Taková dekorace určitě neunikne žádnému oku.

Láhve od vína a barvení

Šikovnější si mohou vyhrát a láhve od vína nabarvit jakoukoliv barvou nebo i více barvami. Tímto to však nemusí končit. Láhev se dá dále ozdobit krajkami, mušličkami, perličkami, stužkami nebo různými kamínky. K lepení těchto předmětů použijte tavnou pistoli. Pokud chcete zajistit, aby nalepené ozdoby skutečně pevně držely, zakápněte je i sekundovým lepidlem a nechejte uschnout.

Láhev omotaná provázkem

Tuto dekoraci zvládne hravě úplně každý. Na umytou a připravenou láhev nalepíme oboustrannou lepicí pásku – stačí 4 proužky podélně a namotáme jutový provázek nebo vlnu. Opět si můžete vyhrát s barevnými kreacemi a následně láhev ozdobit.

Obrázek: www.upcycled-wonders.com