Jak využít vlnu jinak, než k háčkování či pletení – postup na stínidlo, misku, vázičku a další

Zásoby vlny/příze mají doma většinou ti, které baví pletení a háčkování. Ovšem vlnu můžete použít i jinak. Vyrobit si z ní můžete úžasné dekorace, pokud vás baví tvoření. Přinášíme vám inspiraci na stínidlo, misku, vázičku, květináč a organizéry. Jdeme na to!

Stínidlo

Stínidlo si můžete vyrobit na lustr, lampičku anebo tento výrobek pojmout pouze jako dekorativní závěsné koule. Vyrábět se dají v různých velikostech. Potřebovat budete pouze vlnu konkrétní barvy, lepidlo, misku na lepidlo – do které budete vlnu namáčet a balón, který bude sloužit jako forma. Lepidlo smíchejte v misce s vodou a namočte do ní klubíčko vlny, pak už stačí mokrou vlnou obtáčet balon. Po uschnutí balon vypustíte a zůstane vám ztvrdlá vlna ve tvaru balonu. Postup a inspiraci najdete v přiloženém videu.

Miska

Postup je vlastně stejný, jako u výroby stínidla. Základem je namočit vlnu do roztoku lepidla a vody. Některé typy lepidel (řidší konzistence) s vodou míchat nemusíte. Pak už stačí jen vybrat misku, která vám bude sloužit jako forma. Misku omotáte potravinovou folií, aby šla vlna pak lehce sloupnout. Barva vlny či barevné kombinace záleží čistě na vás. Po uschnutí vlny misku, která sloužila jako forma vytáhnete, zůstane vám miska z vlny – tu můžete ještě libovolně ozdobit. Misku lze použít na bižuterii a jiné drobnosti, ale třeba i na bonbóny a jiné cukrovinky.

Vázička

Zůstala vám z návštěvy prázdná láhev od vína? Pak ji nevyhazujte. Vyrobit si z ní můžete krásnou vázičku. Láhev umyjte, odmasťte, omotejte vlnou – použít můžete klasické lepidlo, ale i lepidlo z tavné pistole, aby se začátek a konec provázku nikde neodmotával. Barevná variace opět záleží na tom, jakou vlnu máte k dispozici. Jakmile máte omotanou celou láhev, přidejte různé ozdoby:kamínky, perličky, kytičky, mušličky, mašle atd.

Organizéry

Na výrobu organizéru můžete použít zavařovací sklenice, plechovky, PET láhve. Opět je stačí dle vlastní fantazie omotat vlnou, ozdobit a naplnit pastelkami, fixy, propiskami a jinými věcmi, které potřebujete uložit. Poslouží v pokojíčku, na pracovním stole, ale i v kuchyni na příbory, vařečky a jiné kuchyňské náčiní.

Květináč

Vezměte květináč, který působí fádním dojem a jednoduše ho omotejte vlnou. Použít můžete zase klasické lepidlo anebo tavnou pistoli. Barevné květináče budou hned působit veseleji. Možná takové zdobení uvítáte právě teď na jaře, kdy se do interiéru s oblibou začleňují pestré barvy a kytky.

Co dalšího můžete vlnou ozdobit?

  • Hrníčky

  • Papírové boxy na kapesníky

  • Zavařovací skleničky

  • Staré plastové košíky

  • Papírové krabice od bot

  • Omotat polystyrenový věnec a ozdobit

  • Polystyrenová vajíčka

  • Písmena z kartonu

  • Stěny – závěsné dekorace

  • Staré stínidla lamp – omotat staré stínidlo

Obrázky: hative