Krásné tipy pro vánoční výzdobu – světýlka, přírodní prvky a luxus

Návrat k přírodě je poslední léta velkým trendem a letos tomu nebude jinak. Pokud máte čas a možnost, můžete se vydat na zdravotní procházku a přinést si zvenku dary přírody, které pak doma využijete na dekorace. Patříte-li k těm, co tvoření dekorací baví, pak si můžete různě vyhrát a vytvářet krásné ozdoby. Jestliže vám kreativní tvoření moc neříká, i tak máte spoustu možností.

Šišky krásně vyniknou v průhledné skleněné váze či misce. Ovoce stačí nakrájet na plátky, nasušit a rozvěsit. Mimo to, že přirozeným způsobem provoní domov, vypadá takové ovoce bezvadně i jako dekorace. K dekorování můžete použít i zavařovací sklenice různých tvarů a velikostí. Zveme vás na prohlídku vánočních dekorací, kde možná nejeden z vás najde inspiraci.

Kontrast barev…

Zelená a červená jsou základními barvami Vánoc. A přesně tyto barvy najdete v přírodě. Přineste si tedy z procházky větvičky, bobulovité plody a pusťte se do aranžování. Nezapomínejte také na zlatou, která dodá patřičný luxus.

Ať to hezky svítí…

Vidíte, že i zavařovací sklenice může výtečně posloužit k vánoční výzdobě. Stačí ji opatřit bílým provázkem, dovnitř nasypat cukr nebo solné vločky , šišky a jiné ozdoby. Součástí takové dekorace by měla být opět zelená barva – větvičky, mini stromečky apod. Hlavně přírodního charakteru, nic umělého. Do zavařovacích nebo vínových sklenic můžete vložit i blikající světýlka, která neodmyslitelně k vánoční výzdobě patří – ať to hezky svítí.

Šišky, větvičky a ovoce…

Větvičky i šišky lze jednoduše naaranžovat na jakýkoliv tácek a nahoru přidat i na plátky nakrájené pomeranče či citrony. Pro intenzívní vůni i pohlazení oka lze přidat ještě i skořici či jiné vánoční koření. Dekoraci na jídelní stůl tak máte připravenou během několika málo minut. Červenou barvu doplníte přidáním jablíček v míse.

Obrázky: amara