Vzala z koše staré noviny a vytvořila z nich originální dekoraci do domácnosti

Pokud máte čas a náladu, můžete se pustit do této velice kreativní činnosti, díky které vznikne originální a unikátní bytová dekorace. Stačí jen zapojit fantazii a skvělý výsledek je na světě. Při výrobě dekorace zužitkujete již nepoužívané staré noviny.

Jaké pomůcky budete potřebovat k výrobě dekorace?

Než se pustíte do práce, připravte si tyto nezbytné pomůcky:

  • kousek kartonové krabice (na vzor dekorace)
  • ostré nůžky
  • horkovzdušnou pistoli s lepidlem
  • staré noviny

Také budete potřebovat barvy vhodné na papír a několik barevných papírů.

Jak postupovat při výrobě dekorace?

Nejprve si předpřipravte ozdobné květinky z barevných papírů, které budete na dekoraci ve výsledku lepit. Tvar a počet okvětních lístků si zvolte sami, podle preferencí. Pak si k ruce vezměte kus kartonové krabice, z které si vystřihněte jakýsi vzor, podle kterého budete dekoraci tvořit. V našem případě je to srdce, ale můžete zhotovit například i obdélník, čtverec, kruh, nebo trojúhelník.

Následně začněte tvořit ruličky ze starých novin, které fixujte lepidlem z horkovzdušné pistole. Role pak vyskládejte podle tvaru vzoru a dle potřeby nůžkami odstřihněte okraje. Roličky z novin vrstvěte do mřížky a spojujte postupně lepidlem.

Až budete mít požadovaný tvar z novin vytvořený, potřete roličky vhodnou barvou na papír. Zvolte odstín podle toho, jaký se vám líbí. Do jednotlivých okének v mřížce pak vlepte předpřipravené barevné kytičky a nechte zaschnout. A dekorace je na světě! S jejím výsledným vzhledem si můžete, jakkoliv vyhrát.

Nemusíte se omezit jen na květiny, tvořit lze i jiné obrazce, pěkné budou například i barevné kuličky, nebo třeba lístky. Vytvořit lze i čistě černobílou kombinaci, která se bude hodit do minimalistických interiérů. Je to zkrátka jen na vás, jak se toho zhostíte. Dekoraci umístěte na zeď pomocí oboustranné lepicí pásky, nebo pověste na hřebíček.

Fotografie: Prabha Singh Youtube Screen

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]