Podzim je kouzelné roční období. Užijte si ho s vlastnoručně vyrobenými dekoracemi na zahradu či balkon

Fotografie: Pixabay

I během podzimu lze ještě posedět venku a dát si čaj, horkou čokoládu, kávu nebo něco krapet ostřejšího. Určitě nemusíte ještě zazimovat úplně vše. Dovolte, aby vám ještě zahradní nábytek posloužil a ukliďte ho až tehdy, když vás opravdová zima zažene dovnitř.

Podzimní posezení se od toho letního liší v tom, že večery již mohou být chladné. Zato vysoce romantické. Romantiku ještě umocníte otevřeným ohýnkem (přenosné ohniště), který vás zahřeje a rozhodně si nezapomeňte vzít něco hřejivého pod zadek i přes sebe.

Kožešinky, deky, polštáře

Dokonalou podzimní romantickou atmosféru lze vykouzlit poměrně snadno. Stačit vám k tomu bodu polštáře, hřejivé přehozy/deky, kožešinky. Přidejte i lucerničky a nezapomeňte na živý oheň. Pokud si nemůžete dovolit klasický ohýnek, zkuste stolní biokrb, který zároveň vydává teplo.

Není žádný důvod k tomu, proč si nedat s partnerem či přáteli grog, svařák, čaj s rumem, kafe na terase. Stačí tak málo a atmosféra k nezaplacení. Pokud budete chtít posezení ještě vylepšit, pořiďte si paraván, díky kterému získáte soukromí a ochrání vás před větrem.

Vše, co budete potřebovat máte prakticky již od léta. Pouze pokryjte sedací nábytek teplými dekami, polštářky či kožešinou. Jsou nejen hřejivé, ale i dekorativní. Pro ještě dokonalejší atmosféru můžete přidat kobereček. Případně koberečky přehodit přes zábradlí (namísto paravanu). Rovněž získáte soukromí a ochranu před větrem.

Podzimní dekorace

Mimo hřejivých dek, koberečků, lucerniček, biokrbu nezapomínejte i na další podzimní dekorace, které k takové romantice prostě patří.

Fotografie: Pixabay

Světelné řetězy, květináče s vřesy a jinou podzimní parádou, jako je kytka z listů, větvičky, dýně či dřevěná bedýnka s ovocem a zeleninou, podzimní věnec, ozdoby ze slámy.