Staré kbelíky nevyhazujte. Jednoduše z nich vzniknou skvělé dekorace

Pokud máte zahradu, jistě máte někde v kůlně také klasické staré kbelíky. Pokud je přestanete používat, nabízí se otázka, co s nimi. A na tu pro vás máme několik odpovědí. A jednou z nich je to, že byste je určitě neměli vyhazovat. Dají se totiž zajímavě využít.

Pokud je vyhodíte, tak z nich nevznikne nic jiného, než odpad. A to může být chyba. Proč ho vytvářet, když je lze jednoduše recyklovat. A to přímo na vaší zahradě. Ukážeme vám několik zajímavých tipů, jak z nich vyrobit i praktické dekorace.

Klasické květináče

Zamysleli jste se někdy nad tím, jaký mají staré kbelíky tvar? Vždyť vypadají stejně, jako klasické květináče. Tak proč je nevyužít právě tímto způsobem? Není to nic složitého. Stačí jenom trochu hlíny a zasazení toho, co jenom chcete.

Větší zahrádka

Nemusí se nutně jednat jenom o klasický kbelík. Pokud máte doma tyto plechové necky, také je nevyhazujte. Udělejte si z nich jednoduchou, přenosnou větší zahrádku. S rostlinami, ale také s různými dekoracemi.

Estetické zátiší

Pokud chcete být kreativní a máte rádi moderní umění, rozhodně se vydejte tímto směrem. Stačí staré kbelíky, do kterých dáte nějaké to kamenní, stejně jako sukulenty a třeba i pár sklenic, které budou suplovat svíčky.

Bylinková zahrádka

Staré kbelíky mohou být praktičtější, než si myslíte. Nepoužívejte je jako květináč pro okrasné rostliny, ale vypěstujte si v nich třeba bylinky, nebo saláty, nebo klidně cokoliv jiného, co se dá využít v kuchyni.

Zahrada bez pozemku

Co v případě, kdy chcete mít krásnou zahrádku, ale nemáte k dispozici dostatečný pozemek? Nezoufejte a inspirujte se touto realizací. Postačí jenom pár starých kbelíků a uvidíte, že i u zdi vašeho domu může být zeleň.

Moderní umělecké dílo

Pokud chcete být kreativní, zkuste tuto variaci. Neobejde se zde bez spojovacího materiálu a trochy práce, díky čemuž dokážete vytvořit toto umělecké dílo. Na první pohled vypadá originálně a bude se skvěle vyjímat na každé zahradě.

Pěstování bylinek

Zde se hodí spíše plechové květináče, než klasické kbelíky. Do nich dejte trochu zeminy a zasaďte bylinky. A kam je umístit? Pokud máte po ruce staré již nepoužívané schůdky, je váš problém jednoduše vyřešený.

Netradiční květináč

Proč je jenom kupovat ve svých klasických podobách? Nebojte se originality a vytvořte si květináč z odpadu. Bude o poznání větší a hlavně bude, pokud jde o krásu také mnohem zajímavější.

Fotografie: Pinterest

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]