Stará rezavá vana se stala základem pro komfortní sedačku

Stará rezavá vana rozhodně nemusí být na vyhození. Dá se z ní vyrobit moderní a komfortní sedačka. Jak? Tento návod vás to naučí. Málokdo by tušil, že tento starý kus železa dokáže být ještě využitelný. Ale je to tak. Až uvidíte výsledek, budete překvapeni.

Stará rezavá vana je základ

Jako první je třeba opatřit si vanu. Měla by to být tak, která je takzvaně volně stojící. Pokud bude stará a nevzhledná, vůbec to nevadí. Uvidíte, že v jakém byla technickém stavu, vůbec nepůjde poznat.

Odstraňte nohy

Jdeme na první úpravu, která je poměrně jednoduchá. Zaměřte se na její nohy, které je nutné nejprve odstranit. A to samozřejmě všechny čtyři.

Odřízněte bok

Nyní už trochu náročnější práce, která spočívá v tom, že budete muset odříznout bok. Tady bude třeba vhodné nářadí, hlavně v podobě kvalitního řezného kotouče.

Postupujte přesně a také opatrně. Celý bok vany by měl definitivně zmizet. Jak by následně měla rezavá vana vypadat, to vidíte na obrázku níže.

Spolu s tímto krokem nezapomeňte lehce začistit a také zabrousit hrany, aby nebyly ostré a dalo se přes ně bez problémů přejíždět rukou.

Dejte jí nový vzhled

Nyní už dostatek barvy. Ze stávající hrozné vany uděláte hezčí a zajímavější. Postačí vám k tomu barva. Samozřejmostí bude nejprve ta základová.

Potom už je možné zvolit takový odstín, který se vám líbí. A je to jenom na vás. Rozhodně se není třeba obávat výrazných barev. Jako je třeba modrá.

Kromě toho, že natřete celé tělo vany, musíte natřít také nohy. Zatímco u klasické vany byly potřeba čtyři, zde vám bude stačit o jednu méně. Tedy tři.

Barvu následně zabruste jemným brusným papírem, čímž docílíte jak toho, že vana bude hladká, tak i toho, že bude příjemně matná.

Sezení musí být pohodlné

Sezení v této vaně musí být pohodlné a tak je třeba pustit se do přípravy polstrování. Zde stačí jenom kousek látky a klasického molitanu.

A je hotovo

Nyní už stačí umístit polstrování dovnitř vaší vany a je to. Stará rezavá vana se najednou stala moderní a pohodlnou sedačkou, která ozdobí každý interiér.

Hodí se jak ve chvíli, kdy potřebujete více místa třeba pro sezení vašich návštěv, tak se hodí i ve chvíli, kdy je vaším cílem jenom tak odpočívat.