Originální řešení záclon v okně za pomoci kukuřičného škrobu

Mnoho lidí považuje záclony spíše na něco, co se hodí do starších nemovitostí a tak je ze svých garnýží sundává. Jste na tom stejně? Pokud vám je líto záclony vyhazovat, naučíme vás unikátní postup, jak je dále využít. A stále mohou u vašich oken sloužit jak pro zajištění soukromí, tak i jako stylový bytový doplněk.

Co budete potřebovat?

Abyste mohli použít záclony jinak, než jste byli doposud zvyklí, bude třeba obstarat si několik věcí, bez kterých se bohužel neobejdete. O jaké věci se jedná?

  • Záclony
  • Kukuřičný škrob
  • Studená voda
  • Teplá voda
  • Nůžky
  • Štětec

Jako první nastříhejte záclony

To první, co budete potřebovat, jsou záclony. Je třeba nejprve vyměřit velikost vašeho okna, skleněných tabulí v něm, a potom ze záclon nastříhat odpovídající tvary. A to tak, aby do okna přesně seděly. Většinou to budou klasické obdélníky, ale stát se může i to, že budete potřebovat čtverce, nebo třeba jiné, kulaté tvary. Vždy záleží na vašich oknech.

Namažte okna speciální směsí

Když máte záclonu připravenou, tak můžete začít s přípravnou oken. Jako první si nachystejte směs, která vznikne smícháním škrobu s trochou studené vody. Poté přidáte i vodu teplou, zamícháte a už můžete štětcem nanášet na vaše okno.

Aplikujte záclonu

Když je okno škrobovou směsí pomazané, tak na něho můžete již aplikovat vaše záclony. Opatrně je přiložte na sklo a přimáčkněte. Potom je opatrně vyhlaďte, aby dokonale seděly. Takto zcela dokonale přilnou ke každé okenní tabuli.

Pokračujte dále

Stejným způsobem pokračujete dále, u dalších částí vašeho okna. Opět nanesete škrobovou směs a potom aplikujete nachystaný kus záclony. A znovu dokonale vyhladíte, čímž zaručíte, že bude skvěle sedět.

Nechte uschnout a je to

Nyní už stačí jenom chvíli počkat, až směs škrobu uschne. V tu chvíli máte také jistotu, že záclony v oknech budou dokonale držet. A vy jste je rázem využili tak, že skvěle ozdobí vaše okno a stále vám dokážou zajistit tolik potřebné soukromí.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]